Centrum robotyzacji FANUC we Wrocławiu otwarte

Konrad Grohs, prezes FANUC Polska uroczyście otworzył nową siedzibę polskiego oddziału japońskiej firmy FANUC, największego producenta robotów przemysłowych na świecie. Tym samym we Wrocławiu powstało najnowocześniejsze w Europie Środkowo ? Wschodniej centrum robotyzacji, którego celem jest zapewnienie przedsiębiorcom z całej Polski dostępu do najnowszych środków automatyzacji przemysłu, szkoleń w tym zakresie oraz kompleksowych usług doradczych i serwisowych.

W uroczystości wzięło udział ok. 100 gości reprezentujacych zaprzyjaźnionych partnerów biznesowych FANUC oraz klientów z całej Polski użytkujących produkty firmy FANUC.

Najważniejszym punktem programu był premierowy pokaz centrum robotyzacji, które będzie służyło klientom z całej Polski. Warto wspomnieć, że ośrodek został stworzony w oparciu o najlepsze światowe wzorce i będzie jednym z najlepiej wyposażonych ośrodków tego typu w regionie Europy Środkowo ? Wschodniej. FANUC prezentuje tam zarówno roboty przemysłowe, sterowania i serwonapedy CNC jak i wyspecjalizowane obrabiarki CNC (Robodrill). Polski oddział firmy FANUC stawia sobie za główny cel wsparcie polskich przedsiebiorców w poszukiwaniu optymalnych produktów, które bedą odpowiedzią na ich aktualne potrzeby w zakresie zwiększenia przewagi konkurencyjnej, dlatego też wrocławskie centrum łączy funkcje doradczo ? sprzedażowe, serwisowo ? diagnostyczne oraz ekspozycyjno ? edukacyjne.

Polska jest obecnie jednym z najmniej zrobotyzowanych krajów na świecie, dlatego wrocławskie centrum ma na codzień wspierać polskich producentów w procesie optymalizacji produkcji w zakładach, zmniejszając dystans jaki w tym względzie dzieli Polskę od reszty świata.

Uczestnicy wydarzenia z entuzjazmem przyglądali się pracy robotów wyeksponowanych w centrum robotyzacji. Najwięcej emocji budziły maszyny, które grały w golfa oraz koszykówkę. Nie mniej entuzjazmu wzbudzał robot zajmujący się paletyzacją butelek popularnej coca-coli jak i niedościgniony model M1iA z wbudowanym systemem wizyjnym, który w mgnieniu oka bezbłędnie segregował pastylki w trzech kolorach.

Spotkanie, podczas którego FANUC gościł swoich klientów i partnerów, nie mogło obyć się bez indywidualnych podziękowań i gratulacji. Dlatego, w ramach programu wieczoru, zaplanowano wręczenie specjalnych wyróżnień firmy FANUC dla firm, które szczególnie przyczyniają się do popularyzowania robotyzacji i produktów FANUC w Polsce.

W Polsce FANUC istnieje od 2008r. Jako światowy lider technologii CNC oraz robotyki oferuje polskim przedsiębiorcom dostęp do najnowocześniejszych technologii produkcji tj. roboty przemysłowe, sterowania i serwonapedy CNC oraz wyspecjalizowane obrabiarki CNC (Robodrill). Rozwiązania firmy FANUC, szeroko stosowane na całym świecie, pozwalają na zwiększenie opłacalności produkcji oraz wzmacnienie przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstw z różnych branż. W ramach dotychczasowej działalnosci w Polsce FANUC zainstalował ok. 1300 robotów przemysłowych oraz 4000 sterowań CNC efektywnie wspierając procesy optymalizacji produkcji poszczególnych firm.
Źródło: FANUC Polska