Awaria informatyczna w zakładach Skoda Auto

    Tuz przed świętami Bożego Narodzenia poważna awaria systemów informatycznych w największych czeskich zakładach motoryzacyjnych Skoda Auto wstrzymała dystrybucję nowych samochodów i części zamiennych.

    Jak poinformowały czeskie media, problem dotyczył zakładowego systemu informatycznego SAP. Współpracujący ze Skodą dealerzy i firmy transportowe zaczęli skarżyć się na kłopoty z systemem. Na terenie fabryki samochodów w Mladej Boleslavi utknęło blisko 300 ciężarówek, a do dealerów nie trafiło około 2 tys. nowych aut.

    "System im całkiem padł, nie mogą wydrukować papierów potrzebnych do wysyłki" – powiedział cytowany przez media współpracujący ze Skodą spedytor. "Jest problem z częściami zamiennymi, od wczoraj nie da się ich w żaden sposób zamówić" – skarżył się jeden z dealerów.

    Produkcja nie została wstrzymana i przebiega zgodnie z planem, lecz auta gromadzą się we wszystkich fabrykach i nie mogą trafić do klientów.

    Według czeskiego portalu informacyjnego iDnes.cz, kilkaset samochodów udało się wyekspediować, lecz niezbędną do tego dokumentację trzeba było wypełniać ręcznie.