ASTOR sponsorem XI Konferencji Diagnostics of Processes and Systems

  ASTOR został sponsorem XI Międzynarodowej Konferencji Diagnostics of Processes and Systems (DPS), która odbędzie się w dniach 8-11 września 2013 r. w Łagowie Lubuskim. Patronat nad wydarzeniem objął Komitet Automatyki i Robotyki PAN oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

  Wydarzenie stanowi forum wymiany wiedzy i doświadczeń w zakresie diagnostyki procesów i systemów. Podczas konferencji przedstawiciele firmy ASTOR przedstawią przykładowe wdrożenia w przemyśle, szczegółowo uwzględniające monitorowanie procesów w realizowanych we współpracy z integratorami projektach.

  ?Istniejąca sytuacja gospodarcza wymusza na przedsiębiorstwach produkcyjnych lepsze organizowanie swojej produkcji, logistyki, zasobów oraz minimalizowania kosztów? ? komentuje Jakub Sczaniecki, specjalista ds. oprogramowania przemysłowego i konsultant ds. efektywności produkcji z poznańskiego oddziału firmy ASTOR, prelegent na Konferencji DPS. ?Jedną z metod, która pozwala firmom dostrzec potencjalne oszczędności i istotnie poprawić efektywność produkcji, jest wdrażanie automatyzacji i systemów IT dla przemysłu?.

  Przedsiębiorstwa, które działają na wysoko konkurencyjnych rynkach, powinny realizować kompleksowe działania optymalizacyjne na wszystkich etapach inwestycji. Kluczowymi obszarami działania, których optymalizacja przyczynia się do zwiększenia efektywności produkcji, są:

  • zarządzanie wydajnością maszyn i urządzeń,
  • zarządzanie operacjami i śledzeniem przepływu produkcji,
  • zarządzanie procesami wsadowymi,
  • zarządzanie jakością.

  Podczas Konferencji DPS odbędą się pokazy zrobotyzowanej paletyzacji z wykorzystaniem robota EPSON. Na stoisku firmy ASTOR każdy uczestnik konferencji będzie mógł spróbować swoich sił w programowaniu robota przemysłowego.

  Więcej informacji o Konferencji DPS: www.dps2013.uz.zgora.pl