ABB ? Robot przemysłowy IRB140

Zaprezentowany na targach Automaticon 2004 robot IRB 140 to kompaktowy robot przemysłowy o wielu zastosowaniach. Zestaw składa się z 6-osiowego manipulatora oraz sterownika przemysłowego S4Cplus. Robot może przemieszczać elementy o wadze do 5 kg, w zasięgu pracy osi 5 (810 mm). Możliwa pozycja pracy: na podłodze, na ścianie lub podwieszony w pozycji odwrotnej. Robot dostępny w wersjach standardowej, do pracy w ciężkich warunkach (Foundry), lub przeznaczony do pracy w pomieszczeniach o wysokiej klasie czystości (Clean Room). Wszystkie ramiona i mechanizmy manipulatora o stopniu ochrony IP67. Wyjątkowo obszerny promień strefy roboczej dzięki zastosowaniu mechanizmu zginania do tyłu w ramieniu górnym robota, rotacji osi w zakresie 360 oraz możliwości elastycznego montażu. 

Kompaktowa konstrukcja robota ze zintegrowanym okablowaniem dodatkowo zwiększa ogólną uniwersalność robota. Opcja wykrywania kolizji z pełną retrakcją ścieżki powoduje, że robot ten jest niezawodny i bezpieczny.

Sterownik S4Cplus posiada systemy elektroniczne do sterowania manipulatorem robota, jego osiami zewnętrznymi i wyposażeniem peryferyjnym. Sterownik S4Cplus zawiera również oprogramowanie systemowe ze wszystkimi podstawowymi funkcjami do obsługi i programowania robota, w tym dwa wbudowane kanały komunikacji Ethernet o przepustowości 100 Mb/s. Zapewnia to znaczący wzrost mocy przetwarzania, jak również lepsze monitorowanie i nadzorowanie sterownika.

www.abb.pl