B&R Automatyka Przemysłowa – Wejścia analogowe dla zadań o wysokich wymaganiach

Moduł wejść analogowych AI780 dla sterowników z rodziny B&R 2005 odznacza się wysoką rozdzielczością przetwarzania, pełną izolacją elektryczną i możliwością przekazywania szczegółowych informacji statusowych. 

Rys. Moduł wejść analogowych dla systemu sterowania z rodziny B&R 2005, dobrze dopasowany do sterowania procesem.

Nowy moduł B&R, AI789 jest rozwiązaniem dla zadań ogólnej automatyzacji, które stawiają wysokie wymagania. Jego pełna elektryczna izolacja umożliwia podłączenie do istniejących systemów. Ponadto moduł doskonale spełnia wysokie wymagania automatyzacji procesu.

AI780 jest wyposażony w osiem wejść analogowych z 16-bitową rozdzielczością, dla pomiaru sygnałów prądowych o zakresie 0–20 mA. Wejścia są od siebie izolowane elektrycznie. Dodatkowo, każdy kanał pomiarowy posiada osobne elektrycznie izolowane zasilanie dla czujników.

Sygnał pomiarowy może zostać przetworzony na dwa sposoby: ciągłe przetwarzanie działające niezależnie od aplikacji lub jednoczesne przetwarzanie wszystkich kanałów za pomocą zewnętrznego rozkazu wyzwalającego. Możliwe jest zdefiniowanie wewnątrz modułu przetwarzania wartości pomiarowej na fizyczną, np. normalizacja. Moduł umożliwia zdiagnozowanie przekroczenia zakresów pomiarowych, przeciążenia oraz zwarcia w linii pomiarowej.

Moduł AI780 jest kompatybilny z systemem sterowników z rodziny B&R 2005 oraz w pełni zintegrowany w oprogramowaniu narzędziowym B&R Automation
StudioTM.

info@br-automation.com