Eltron ? ACURO ? enkodery absolutne

Oferta produktów firmy Hengstler została rozszerzona o nową serię enkoderów absolutnych o nazwie ACURO.

Zastosowanie nowoczesnych technologii pomogło stworzyć produkt o większej niezawodności i lepszych parametrach technicznych. Dzięki modułowej budowie opartej na bazie wspólnej platformy enkodery te możemy zastosować w każdej indywidualnej aplikacji silnikowego sprzężenia zwrotnego czy też przy automatyzacji fabryk. 

 Enkodery ACURO charakteryzują się mniejszymi gabarytami niż dotychczasowe enkodery serii RA. Produkowane są enkodery pojedynczoobrotowe o rozdzielczości do 17 bit/obr. oraz wieloobrotowe do 12 bit/obr. Natomiast prędkość obrotowa do 12 000 rpm i szeroki zakres temperatury pracy umożliwiają zastosowanie w aplikacjach o dużych wymaganiach. Konfiguracja oraz diagnostyka systemu udostępniona jest przez oprogramowanie ACURO-Soft, które umożliwia zdalny dostęp, a zarazem szybsze programowanie, jak i skrócenie czasu przestoju maszyny.

Użytkownik ma do wyboru wiele różnych systemów kontroli, używając zwykłego otwartego interfejsu i formatów Fieldbus, zaczynając od: Parallel w kodzie Graya lub binarnym, typowych interfejsów SSI do Profibus, DeviceNet, CAN open, CAN Layer2 i Interbus. Klasyczna wersja SSI oferuje 2048-krotny sygnał sin/cos (1 Vss). Nowością jest tu możliwość zastosowania interfejsu BISS. Jest to w pełni cyfrowy dwukierunkowy interfejs o dużej prędkości, oferujący wiele korzyści w porównaniu z konwencjonalnymi interfejsami, i jest dostępny bez licencji. Główna zaleta tego interfejsu to: wykorzystywanie tylko 6 linii (4 × dane i 2 × zasilanie), odporność sygnału na zniekształcenia oraz duża prędkość przesyłu danych (do 10 Mbaudów).

www.eltron.pl