Zwycięzca złotego cobota Universal Robots

Robe lighting, zwycięzca złotej edycji cobota Universal Robots w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Źródło zdjęcia: Universal Robots

Universal Robots, pionier i lider na rynku robotów współpracujących (cobotów), w kwietniu tego roku ogłosił, że w ramach świętowania sprzedaży cobota nr 25 000, jedna szczęśliwa firma otrzyma bezpłatnie unikatowy złoty model. Jednak z uwagi na ogromne zainteresowanie ze strony klientów, Universal Robots zdecydował się rozszerzyć ofertę na cały świat i przekazać złotą edycję cobota jednemu klientowi w każdym z regionów geograficznych, na terenie których działa obecnie firma.

Nagroda to zapowiedziany wcześniej złoty cobot UR3, UR5 lub UR10, z przegubami o głęboko złotym kolorze – będący urozmaiceniem dla kultowych szaro-błękitnych cobotów Universal Robots.

A zwycięzcą jest…

Universal Robots osiągnął kamień milowy: 25 000 sprzedanych cobotów od 2008 r. – kiedy to na rynek wprowadzony został pierwszy robot współpracujący.

W regionie Europy Środkowo-Wschodniej zwycięzcą został Robe lighting, producent innowacyjnych, wysokiej jakości ruchomych świateł i cyfrowych produktów oświetleniowych z siedzibą w Valašské Meziříčí, Republika Czeska. Firma została nagrodzona złotą edycją cobota podczas ceremonii, która odbyła się w drugiej połowie października.

Robe lighting korzysta z dwóch robotów współpracujących UR5 do pielęgnacji maszyn tampondrukowych stosowanych do druku konturowego na soczewkach optycznych. Jako że proces jest bardzo delikatny a elementy muszą być chronione przed dotykiem ludzkich rąk, ROBE postanowiło zautomatyzować proces za pomocą technologii Universal Robots. Zrobotyzowana aplikacja została dostarczona i wdrożona przez dystrybutora Universal Robots w Republice Czeskiej i na Słowacji – Amtech, wraz z integratorem robotów APLYS. Aby zwiększyć zakres automatyzacji, klient zamówił ostatnio kolejnego cobota UR. Złota edycja UR10 będzie pracować jako operator testowy w Dioflex, firmie-córce ROBE zajmującej się produkcją elektroniki.

„Byliśmy zdumieni korzyściami, jakie mogą zapewnić nam niezawodne, elastyczne i przyjazne dla użytkownika coboty UR,” powiedział David Orság, General Manager, Robe lighting s.r.o. „Usatysfakcjonowani, kontynuujemy automatyzację naszej produkcji z pomocą Universal Robots, aby jeszcze bardziej zwiększać wydajność. Jako innowatorzy w naszej branży, doceniamy nowatorstwo produktów Universal Robots, a także doskonałość Amtech i APLYS w zakresie wdrażania automatyzacji“.

Od momentu sprzedaży pierwszego komercyjnego modelu w grudniu 2008 r., coboty firmy Universal Robots są stosowane w różnych branżach począwszy od produkcji żywności aż po badania naukowe, podejmując się zadań takich jak montaż, podnoszenie i upuszczanie (pick and place) oraz kontrolę jakości. W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań robotycznych, coboty Universal Robots są zaprojektowane do pracy ramię w ramię z operatorami, zapewniając maksymalną efektywność i otwierając coraz to nowe możliwości współpracy między człowiekiem i robotem. Te elastyczne roboty mogą przejmować szerokie spektrum zadań i charakteryzują się najszybszym zwrotem z inwestycji w branży, dzięki czemu są opłacalnym rozwiązaniem dla małych przedsiębiorstw, dla których tradycyjne rozwiązania mogą być zbyt kosztowne.

Pełna lista laureatów znajduje się na stronie: https://www.universal-robots.com/gold-cobot-winners/.


Źródło: Universal Robots