zenon Energy Edition – przełącz się na większą wydajność, integrację i ergonomię w produkcji, dystrybucji oraz przesyłaniu energii

Ograniczanie wydatków, zwiększanie produktywności oraz 100% bezpieczeństwo danych ? to główne potrzeby klientów w sektorze energetycznym. Co jest najważniejsze, aby móc je realizować? Kilka czynników, a jednym z nich jest niewątpliwie oprogramowanie, jakie jest używane w celu zapewnienia czytelnego obrazu instalacji do produkcji i dystrybucji energii, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę takie kwestie jak ograniczanie nakładów na obsługę oraz utrzymanie zadowolenia klientów.
Inżynierowie firmy COPA-DATA na podstawie ponad 20-letnich obserwacji, badań oraz wymiany doświadczeń z klientami z branży energetycznej stworzyli i wprowadzili w 2006 roku na rynek, oprogramowanie zenon Energy Edition będące odpowiedzią na potrzeby przemysłu energetycznego. Dzięki sterownikom IEC 60870 i DNP3 oprogramowanie zenon stało się wkrótce czołowym rozwiązaniem stosowanym w automatyzacji stacji energetycznych. Wprowadzenie sterownika IEC 61850 i jego pozytywna certyfikacja przez instytut badawczy KEMA było kolejnym ważnym krokiem w kierunku zajęcia pozycji lidera wśród systemów komunikacji, wizualizacji i kontroli.
Program zenon Energy Edition jest rozwiązaniem SCADA przeznaczonym dla automatyki elektrowni i podstacji, technologii kontroli sieci oraz zarządzania farmami wiatrowymi,elektrowniami fotowoltaiczynymi oraz wspierający tzw.Smart Grid (Inteligetne Sieci). Pozwala on na pełny monitoring i kontrolę procesów produkcji i dystrybucji energii.
Dziękicechom takim jak:

  • blokady topologiczne i procesowe,
  • parametryzowanie zamiast programowania,
  • łatwa komunikacja i przetwarzanie stanów,
  • 100% bezpieczeństwo przede wszystkim

zenon Energy Edition jest ergonomicznym rozwiązaniem dzięki, któremu nowoczesne zakłady energetyczne będą mogły wydajnie, bezpiecznie, ekonomicznie spełniać oczekiwania stawiane przed nowoczesną energetyką.