Wykwalifikowany personel ? nieoceniona pomoc podczas wdrażania aplikacji

    Wykwalifikowany personel  ?  nieoceniona pomoc podczas wdrażania aplikacji
    Budowa i zasada działania samych robotów u wszystkich producentów jest bardzo podobna  ?   ramię o określonej liczbie osi swobody, kontroler oraz dedykowane oprogramowanie. Dlatego tak istotne jest posiadanie dodatkowych osi swobody w postaci silników i pozycjonerów tego samego producenta co robot. Dopiero one dopełniają możliwości wykonawcze stanowiska w różnych aplikacjach, a szczególnie spawalniczych ? pozwalając na odpowiednie pozycjonowanie detali przeznaczonych do spawania. 
    Obecnie uruchomienie, programowanie oraz obsługa robota nie jest niczym niezwykłym, dlatego tak wiele firm typowo handlowych ma już roboty w swojej ofercie. Jednakże klienci zorientowani na dużą wydajność stanowiska zrobotyzowanego, jego bezawaryjną pracę oraz nowe technologie, kupują odpowiednio skonfigurowane rozwiązanie, korzystając z usług wyspecjalizowanej firmy, która wskazuje takowe rozwiązanie, następnie je realizuje oraz wdraża u klienta.    
    Aby aplikować roboty w danej dziedzinie, trzeba mieć odpowiednią wiedzę i doświadczenie, dlatego też uważam, że robotyzacja każdego z procesów powinna być wykonywana przez wyspecjalizowane firmy posiadające odpowiedni personel.
    Wdrożenie funkcjonalnego stanowiska to nie tylko jego dostawa, ale również wsparcie w zakresie wykonywanego procesu ? w naszym przypadku spawania. Dlatego nasza firma kładzie bardzo duży nacisk na wykwalifikowany personel, który cyklicznie szkoli się z zakresu automatyki, programowania robotów oraz spawalnictwa, co pozwala nam na swobodne działania w dziedzinie robotyki powiązanej ze spawalnictwem.