Wydajny, łatwy w użyciu czytnik wielokodowy

Skuteczne wykrywanie

Nowy czytnik wielokodowy charakteryzuje się 4 x wyższą rozdzielczością pozwalającą uzyskać wiarygodne wyniki odczytu, 10 x szybszym czasem przetwarzania i 10 x szybszą konfiguracją.

Przycisk uczenia

Jedną z najważniejszych cech czujnika jest proste uczenie za pomocą jednego przycisku. Po naciśnięciu przycisku uczenia użytkownik ustawia czytnik wielokodowy względem kodu za pomocą znakowania laserowego. Czujnik automatycznie reguluje ostrość i ekspozycję oraz wykrywa typ kodu. Kilka sekund później czujnik jest gotowy do pracy.

Konfiguracja za pomocą aplikacji na smartfona

Do podstawowej konfiguracji urządzenia służy aplikacja na smartfona (iOS, Android). Użytkownik może użyć jej np. do zdefiniowania trigera lub adresu IP. Na podstawie tych ustawień na wyświetlaczu smartfona generowany jest kod Data Matrix. Konfiguracja jest przyjmowana automatycznie po przytrzymaniu tego kodu w polu widzenia czytnika wielokodowego.

Vision Assistant

Czytnik wielokodowy umożliwia wszechstronną konfigurację za pomocą wielokrotnie nagradzanego oprogramowania Vision Assistant. Na przykład funkcja automatycznego wyszukiwania kodów wykrywa kilka różnych kodów na jednym obrazie. Użytkownik może łatwo przypisać te kody w Vision Assistant.
Dzięki różnym funkcjom logicznym czujnik można zaprogramować do sterowania sekwencyjnego. Nie wymaga kosztownego modułu przetwarzającego. Obraz na żywo i wszechstronna wizualizacja wszystkich ustawień zapewniają optymalny przegląd.

Urządzenie pamięci masowej ifm

Urządzenie wyposażono w wymienny moduł pamięci masowej. Można go używać do zapisywania lub ładowania kompletnych konfiguracji
czytnika wielokodowego. Ułatwia to wymianę urządzeń i konfigurację kilku jednostek dla tego samego zastosowania.

Gotowy do użycia w ciągu kilku sekund

Podstawowa cecha: Po naciśnięciu przycisku czujnik automatycznie reguluje ostrość i ekspozycję oraz rozpoznaje typ kodu.
Między innymi przyciskiem uczenia można szybko ustawić zastosowania z kodem kreskowym lub kodem 2D dla obrazu. Pozwala to oszczędzić czas i koszty.
Konfigurację wstępną urządzenia można zmienić za pomocą przyjaznej dla użytkownika aplikacji na smartfona.

Uczenie jednym przyciskiem i konfiguracja za pomocą aplikacji na smartfona

Aplikacja O2I do uczenia służy do generowania kodu DataMatrix na wyświetlaczu smartfona.
Wystarczy przytrzymać kod w polu widzenia czytnika wielokodowego, a konfiguracja zostanie
zastosowana automatycznie.
Dostępna dla systemów iOS, Android i Windows.

Do skomplikowanych wymagań: ifm Vision Assistant

W przypadku złożonych zadań dotyczących identyfikacji czytnik wielokodowy można łatwo
skonfigurować przy użyciu wielokrotnie nagradzanego oprogramowania Vision Assistant. Obraz na żywo i
wszechstronna wizualizacja wszystkich ustawień
zapewniają optymalny przegląd.

Kilka kodów, jeden obraz

Funkcja automatycznego wyszukiwania w Vision Assistant automatycznie rozpoznaje kilka różnych kodów na jednym obrazie. Użytkownik może łatwo przypisać te kody w Vision Assistant.