TURCK – Uniwersalny czujnik wizyjny przeznaczony do pracy w ciężkich warunkach przemysłowych

W ofercie firmy TURCK pojawił się nowy czujnik wizyjny charakteryzujący się wysokim stopniem ochrony IP68, jak również odpornością na trudne warunki przemysłowe oraz środki agresywne chemicznie występujące w procesach mycia. Obudowa czujnika PresencePLUS P4 OMNI wykonana z niklowanego aluminium jest wytrzymała na wstrząsy i wibracje. Urządzenie dostępne jest w wersjach z matrycą monochromatyczną lub kolorową. Obie wersje wyposażone są w kompleksowy zestaw narzędzi kontrolnych, z których można korzystać za pomocą oprogramowania dostępnego w dziewięciu językach. Urządzenie nie wymaga oddzielnego sterownika.
Dostępne są wersje pracujące w rozdzielczości 640×480 pikseli lub 1280×1024 pikseli dla aplikacji wymagających szczegółowej kontroli większych obszarów. Urządzenia opcjonalnie mogą dysponować możliwością odczytu kodów kreskowych (1D) i dwuwymiarowych (2D), rozpoznawania/weryfikacji znaków (OCR/OCV) oraz liniowej kontroli krawędzi.
Czujnik został zaprojektowany z myślą o szerokim polu zastosowania, m.in. w: przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, motoryzacyjnym, opakowaniowym, drukarskim oraz przy procesach obróbki metalu. Szeroka funkcjonalność czujnika w połączeniu z konkurencyjną ceną oferują wysoki stosunek ceny do wydajności. www.turck.pl