TOP 5 artykułów lipca

Optymalizacja robotów współpracujących

Roboty współpracujące wykorzystują sztuczną inteligencję (SI) do zwiększenia swojej funkcjonalności w dynamicznie zmieniającym się środowisku produkcyjnym. Aplikacja robotów współpracujących w fabryce pozwala na utrzymanie większych odległości pomiędzy pracownikami.

Silniki serwo do napędu bezpośredniego a motoreduktory serwo ? zestawienie korzyści z obydwu rozwiązań (część 1)

Motoreduktor serwo może być użyteczny w technologii ruchu obrotowego, jednak istnieją tu problemy i ograniczenia, których użytkownicy muszą być świadomi.

Sześć zalet systemu SCADA

Oprogramowanie HMI i SCADA ułatwia integrację technologii operacyjnych (OT) i technologii informatycznych (IT). Ale nie tylko: oferuje także sześć innych, nie mniej istotnych zalet.

Przetwarzanie brzegowe, sztuczna inteligencja, innowacje w automatyce

Przetwarzanie brzegowe może pomóc inżynierom obniżyć koszty i opracować nowe rozwiązania, takie jak analiza danych z hali produkcyjnej i przewidywanie jakości. Sztuczna inteligencja (SI) poprawia wydajność i zwiększa dokładność w prowadzeniu operacji.

Automatyczne wykrywanie odchyłek zwiększa efektywność produkcji

Oprogramowanie przemysłowe bazujące na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym ? w połączeniu z czujnikami dalekiego zasięgu ? coraz częściej jest wykorzystywane do przewidywania odchyłek. A to zapewnia przedsiębiorstwom realne profity: zwiększa ich produktywność i zysk operacyjny.