Nowe mierniki cęgowe Fluke

Mierniki cęgowe Fluke są dostarczane z szeroką gamą akcesoriów

Mierniki cęgowe Fluke 377 FC i  378 FC True RMS z pomiarem bezkontaktowym i iFlex.  

Conrad Electronic rozszerzyła swoją ofertę produktów w zakresie mierników cęgowych do pomiaru prądu o dwa nowe bezkontaktowe urządzenia firmy Fluke. Mierniki cęgowe Fluke 377 i 378 True RMS wykorzystują technologię FieldSense?, która sprawia, że pomiary są łatwiejsze i bezpieczniejsze, poprzez wyeliminowanie konieczności bezpośredniego kontaktu z przewodami pod napięciem. Technicy otrzymują dokładne odczyty napięcia i natężenia prądu jednocześnie, podłączając miernik do dowolnego uziemienia. Czytelny wyświetlacz zmienia kolor na zielony, gdy wykryty zostaje stabilny pomiar FieldSense. Ten sygnał wizualny jest szczególnie pomocny w hałaśliwym otoczeniu.

Elastyczna końcówka pomiarowa iFlex umożliwia dostęp do dużych przewodów w ciasnych przestrzeniach i jest odpowiednia dla prądów przemiennych do 2500 A.

“Szybkość użycia i bezpieczeństwo to dwa podstawowe kryteria dla dużej liczby elektryków, wykonawców i techników, którzy w ramach swojej codziennej pracy muszą często dokonywać pomiarów wysokiego napięcia i wysokiego natężenia prądu” – powiedział Walter Hock, wiceprezes ds. produktów w firmie Fluke. “Dzięki urządzeniom Fluke 377 i 378 użytkownicy mają pewność dokładnego pomiaru przy minimalnym wysiłku i najwyższym poziomie bezpieczeństwa.”

Susanne Storch, Senior Expert Product Manager w Conrad Electronic, dodaje: “W połączeniu ze zintegrowanym przetwarzaniem danych i automatycznym przechowywaniem wyników w chmurze, widzimy tutaj przyszłość technologii pomiarów elektrycznych i to właśnie te innowacje chcielibyśmy zaoferować naszym klientom B2B za pomocą Conrad Sourcing Platform.”

Możliwość rejestrowania prądów przemiennych do 1000 A, a nawet do 2500 A w trybie True RMS przy użyciu końcówki pomiarowej iFlex sprawia, że seria Fluke 377/378 jest idealna do pomiarów wysokiego napięcia, w tym systemów trójfazowych. Badanie systemów trójfazowych wymaga tylko trzech prostych kroków, aby uzyskać kompletny zestaw wartości między fazami oraz między fazą a przewodem neutralnym. Wszystkie wartości pomiarowe są wyświetlane obok siebie na podwójnym wyświetlaczu.

Oba mierniki są również dostępne w wersjach “FC” (Fluke Connect?) jako 377 FC i 378 FC z interfejsem Bluetooth. Oprogramowanie pozwala na zdalne rejestrowanie, ocenę i monitorowanie pomiarów w celu wykrycia usterek okresowych, które mogą być trudne do zdiagnozowania. Wersje FC automatycznie pokazują również rotację faz, które mogą być wyświetlane na smartfonie i zapisywane w chmurze za pośrednictwem oprogramowania Fluke Connect. Eliminują w ten sposób potrzebę wpisywania lub odręcznych notatek, które zabierają czas i mogą wprowadzać błędy.  

Fluke Connect umożliwia technikom utrzymania ruchu i pracownikom serwisu łatwe rejestrowanie zmierzonych wartości i ich zdalne udostępnianie. Raportowanie jest oferowane w standardzie, a wszelkie zebrane dane są bardzo cenne przy opracowywaniu programu konserwacji zapobiegawczej.

Miernik cęgowy 378 FC posiada unikalny wskaźnik jakości zasilania (PQ). Miernik stale sprawdza procent harmonicznych napięcia i prądu oraz monitoruje współczynnik mocy. Pozwala to użytkownikom na szybkie sprawdzenie, czy badane problemy są związane z zasilaniem, czy z podłączonymi urządzeniami elektrycznymi.


Conrad Electronic