ThyssenKrupp otworzył nową fabrykę motoryzacyjną

    Milion pokryw głowic cylindrów rocznie może produkować nowy zakład, uruchomiona przez ThyssenKrupp Valvetrain GmbH w Ilsenburgu. W budowę zaangażował się finansowo także rząd landu Saksonii – Anhalt.

    Fabryka ThyssenKrupp działa w Ilsenburgu od 15 lat, wytwarzając głównie wałki rozrządu. Nowy obiekt ma produkować pokrywy głowic cylindrów z elementami rozrządu. W budowę ThyssenKrupp zainwestował 50 mln euro, a kolejne 10 mln euro dołożył rząd landu Saksonia – Anhalt. Budowana od 2011 roku fabryka miała początkowo zatrudniać 100 osób, obecnie ThyssenKrupp informuje, że będzie to 180 osób. Fabryka ma powierzchnię 12 000 mkw, z czego połowa jest przeznaczona na produkcję, a reszta w połowie na składowanie a w połowie na biura. Działka ma powierzchnię 34 000 mkw, ale obok jest kolejne 55 000 mkw, które mogą pozwolić na dalsze powiększenie zakładu.

    ThyssenKrupp ma na świecie kilka zakładów produkujących wałki rozrządu, które produkują ich rocznie ponad 25 mln. Nowy zakład będzie produkował nowej konstrukcji pokrywy głowic, które umożliwią dostarczanie rozrządu jako gotowego modułu, a nie jak dotąd jako poszczególnych elementów. Pozwoli to nie tylko zmniejszyć wagę silnika, ale także przyspieszyć montaż samochodu.

    ThyssenKrupp to jeden z największych dostawców przemysłu motoryzacyjnego. Elementy tej firmy są zamontowane w 9 na 10 samochodów segmentu premium montowanych przez niemieckich producentów. W ubiegłym roku 45 proc. inwestycji grupy dotyczyło motoryzacji, z czego dwie trzecie produkcji części dla samochodów osobowych i ciężarowych. W ostatnim roku finansowym przychód z branży motoryzacyjnej sięgnął 10 mld euro.