Sterownik bezpieczeństwa – RFC 4072S – 1051328

RFC 4072S to pierwszy sterownik o najwyższej wydajności (Remote Field Controller) oparty na PLCnext Technology. Dodatkowo możliwe jest zastosowanie w aplikacjach o najwyższych wymaganiach w zakresie bezpieczeństwa wg SIL 3 lub PLe. Programowanie standardowe i programowanie bezpieczeństwa w jednym narzędziu programistycznym PLCnext Engineer.

Łączy w sobie maksymalne bezpieczeństwo dzięki dwóm niezależnym procesorom i wysokowydajnemu czterordzeniowemu systemowi, który może obsługiwać duże sieci zawierające do 300 urządzeń związanych z bezpieczeństwem.

Prosty w obsłudze dotykowy interfejs użytkownika zapewnia wysoki poziom monitorowania.
Dzięki wbudowanemu serwerowi Open Platform Communication UA sterownik PLC jest już dziś przygotowany na przyszłe wymagania dzięki znormalizowanemu protokołowi komunikacyjnemu.
Do programowania standardowego i programowania bezpieczeństwa można korzystać z oprogramowania PLCnext Engineer.

Do sterowników PLCnext Control można stosować dowolne preferowane języki programowania, zarówno IEC 61131-3, jak i języki wysokiego poziomu. Nieograniczone możliwości adaptacji dzięki szybkiej i łatwej integracji oprogramowania open source, aplikacji, a także aktualnych i przyszłych standardów komunikacji oraz inteligentne sieci poprzez połączenie z chmurą zapewniają najwyższy poziom swobody na etapie przejścia do ery cyfrowej.

Zalety:
? Bezpieczeństwo: maksymalne bezpieczeństwo maszyn dzięki różnym procesorom i obsłudze nawet 300 urządzeń PROFIsafe
? PLCnext Technology do preferowanych języków programowania i środowisk programistycznych, oprogramowania open source, aplikacji, PROFICLOUD, a wkrótce również PLCnext Store z wykonaniem w czasie rzeczywistym
? Wydajność: zastosowanie dwurdzeniowego procesora IntelR Core? i5 oraz dwóch wydajnych procesorów z architekturą Arm zapewnia jedną z najwyższych wydajności na rynku
? Zintegrowany sterownik PROFINET i urządzenie PROFINET
? Obsługa PROFIsafe profile V2.6.1
? Sieć urządzeń M2M dzięki OPC UA