Moduł I/O – IOL MA8 PN DI8 – 1072838

Ośmiokanałowy master IO-Link umożliwia wygodną konfigurację urządzeń IO-Link poprzez zarządzanie z poziomu przeglądarki internetowej. Obsługuje łączność z PROFINET IO, MODBUS oraz OPC UA. Posiada osiem dodatkowych wejść cyfrowych, redundantne złącza zasilania wejściowego, złączki szynowe z przyłączami wtykowymi z połączeniem Push-in.

Zapewnia łączność z sieciami PROFINET, MODBUS TCP i OPC UA.
Umożliwia używanie nawet ośmiu czujników/urządzeń wykonawczych IO-Link i służy jednocześnie do rejestrowania sygnałów cyfrowych.
Urządzenie jest stworzone specjalnie do linii produkcyjnych.

Zalety:
• Zarządzanie z poziomu przeglądarki internetowej
• Ośmiokanałowy master IO-Link
• Wskaźniki stanu i diagnozy
• Zabezpieczenie zwarciowe i przeciążeniowe zasilania czujników
• Wtykowe złącza przyłączeniowe, przyłącza z zaciskami push-in
• Przyłącza do 16 czujników cyfrowych

IO-Link to pierwszy światowy standard I/O. Technologia ta jest stosunkowo nowa, ale liczba produktów z interfejsem IO-Link szybko rośnie. Standard komunikacji oferuje wiele korzyści, stwarza nowe możliwości zastosowania i umożliwia rozwój ważnych koncepcji, takich jak np. przemysłowy internet rzeczy (IIOT). IO-Link to z definicji otwarty, szeregowy protokół komunikacyjny typu punkt-punkt, służący do podłączenia czujników i elementów wykonawczych do systemu automatyki przemysłowej. Master IO-Link: Master udostępnia interfejs do nadrzędnego sterownika, steruje komunikacją z podłączonymi urządzeniami IO-Link oraz przechowuje parametry i plik IODD.
W IO-Link wszystko jest proste. Prosta jest instalacja, ponieważ można używać standardowych kabli i wtyków. Prosta jest konserwacja, ponieważ można monitorować swoje systemy i dokonywać zmian w ustawieniach. Identyfikacja błędów urządzeń IO-Link umożliwia szybkie i łatwe ustalenie przyczyny problemu. Prosta jest również wymiana, bowiem parametry są przechowywane w sterowniku. W razie konieczności wymiany urządzenia IO-Link zapisane parametry są przesyłane automatycznie do urządzenia IO-Link, bez konieczności użycia urządzenia do programowania. Dzięki temu system jest szybko gotowy do wznowienia pracy.