Industrial Ethernet Switch – FL NAT 2304-2GC-2SFP – 2702981

Zarządzalny Switch NAT serii 2000, 4 Porty RJ45 10/100/1000 Mb/s, 2 Porty SFP 100/1000 MBit/s, stopień ochrony: IP20, PROFINET Conformance-Class B, 1:1-NAT, Virtual NAT, IP-Masquerading

Ekonomiczna integracja w nadrzędnych sieciach ? z wirtualnym adresowaniem (NAT)
W przypadku równoległej pracy w sieci kilku identycznych maszyn konieczna jest indywidualna konfiguracja każdej maszyny. Tylko w taki sposób można ją zintegrować w nadrzędnej sieci komunikacyjnej. Różne mechanizmy NAT umożliwiają użytkowanie całych stanowisk produkcyjnych o identycznym zakresie adresów IP bez potrzeby indywidualnej konfiguracji maszyn.

Zalety:

? Nadaje się do sieci PROFINET i EtherNet/IP?
? Łatwe i szybkie uruchamianie i konfigurowanie za pomocą oprogramowania FL NETWORK MANAGER
? Pamięć konfiguracji
? RSTP
? Klient DHCP, serwer DHCP (na bazie wtyczek i portów), opcja DHC 82
? VLAN
? MRP (Client i Master)
? Web based Management, SNMP
? Wąska konstrukcja
? temperatur pracy -40 °C … 70 °C
? Elastyczny podział na kilka obszarów LAN i WAN
? NAT 1:1, Virtual NAT, maskowanie IP, ?przekierowanie portów

W przypadku NAT 1:1 każde urządzenie sieci LAN otrzymuje adres IP z nadrzędnej sieci (WAN). Poprzez przypisany adres można następnie nawiązywać połączenie z urządzeniem z sieci WAN. Zaleta: nie trzeba konfigurować routera ani bramki w sieci WAN. Nawiązanie komunikacji jest możliwe zarówno z sieci LAN, jak i WAN i nie jest ograniczone do dedykowanych protokołów. Należy pamiętać, że dla każdego urządzenia, z którym można się komunikować w sieci LAN, musi być zarezerwowany adres IP w sieci WAN.