OMRON wprowadza na rynek nowy 6-milimetrowy przekaźnik przemysłowy G2RV-ST

Fot. OMRON

Firma OMRON, największy na świecie producent przekaźników jednej marki, ogłosiła wprowadzenie na rynek najnowszego 6-milimetrowego przemysłowego przekaźnika elektromechanicznego — G2RV-ST. Ta nowa konstrukcja zapewnia producentom maszyn i paneli idealne rozwiązanie dla kompaktowych paneli i urządzeń, zapewniając jednocześnie trwałość i niezawodność wymaganą w zastosowaniach przemysłowych.

G2RV-ST to wstępnie zmontowany 6-milimetrowy przekaźnik ze stykiem przemysłowym. Jego nowa konstrukcja umożliwia łatwe wsuwanie przewodów dzięki kątowemu nachyleniu i zgodności z przewodami o wymiarach 2,5 mm2. Ponadto zaciski śrubowe o konstrukcji zapobiegającej stratom i unikalna technologia „Push-In Plus” firmy OMRON ułatwiają montaż i konserwację. Większa powierzchnia kontaktu styków o jakości przemysłowej nie wygina się podczas wykonywania czynności konserwacyjnych, a połączenie jest doskonałe, co zapewnia wysoką niezawodność i długą żywotność.

Prowadzenie testów i inspekcji przekaźnika jest łatwe dzięki diodzie LED informującej o tym, kiedy cewka jest zasilana, jak również za sprawą znacznika mechanicznego wskazującego ruch i położenie styków oraz blokowanego przełącznika testowego do testowania działania paneli, maszyn lub systemów. Ponadto zabezpieczenie przekaźnika przed upadkiem wyposażono w dźwignię zabezpieczającą, która zapobiega niewłaściwemu użyciu przekaźnika i utrzymuje go na miejscu, zabiegając upadkowi w wyniku uderzeń zewnętrznych.

Przekaźnik G2RV-ST jest ma krótki pręt, który można z łatwością przyciąć i zapewnia fizyczne odczucie bezpiecznego połączenia. Ponadto zharmonizowana koncepcja etykietowania firmy OMRON gwarantuje, że etykiety przekaźnika G2RV-ST i innych gniazd OMRON mają najbardziej typowe wymiary (5 x 10) i są w pełni zgodne ze sobą, zapewniając spójne i usprawnione rozwiązanie etykietowania, które jest zarówno wydajne, jak i łatwe w obsłudze.

Fot. OMRON

„Firma OMRON projektuje i produkuje przekaźniki od ponad 50 lat, a wbrew pozorom stworzenie idealnego przekaźnika to złożony proces, który wymaga najbardziej zaawansowanych technik produkcyjnych. Dzięki nim każdy element wewnątrz naszych przekaźników jest dokładnie zamontowany i zabezpieczony przed zanieczyszczeniami zewnętrznymi, które mogą poważnie obniżyć niezawodność przekaźników poprzez wpływ na przełączanie. To właśnie wysoki poziom wiedzy i doświadczenia w produkcji umożliwia firmie OMRON dostarczanie najwyższej jakości i niezawodnych rozwiązań naszym klientom, które spełniają ich potrzeby w zakresie przekaźników przemysłowych” — informuje Manuela Mazza, kierownik ds. marketingu komponentów przełączających w regionie EMEA w firmie OMRON.

„Podczas projektowania serii G2RV nie zastosowaliśmy istniejącej już konstrukcji przekaźnika PCB, ale opracowaliśmy nowe rozwiązanie specjalnie dla serii przekaźników G2RV, dzięki czemu to jedyny wąski model przekaźnika przemysłowego dostępny na rynku” — kontynuuje Mazza. „Przekaźnik stanowi idealne rozwiązanie dla producentów maszyn i paneli poszukujących kompaktowej konstrukcji, która nie wpływa negatywnie na trwałość i niezawodność. Dzięki opcjom ułatwiającym prowadzenie przewodów, funkcjom testowania i kontroli oraz dodatkowej ochronie przed upadkami i niewłaściwym użyciem, przekaźnik G2RV-ST jest idealnym wyborem do zastosowań przemysłowych”.

Przekaźnik G2RV-ST jest odpowiedni do zastosowań ogólnych, w których liczy się oszczędność miejsca i przełączane są małe obciążenia. Należą do nich zawory elektromechaniczne, cewki stycznikowe i inne małe siłowniki. Przekaźnik często znajduje zastosowanie w panelach systemów sterowania turbinami wiatrowymi, maszynami pakującymi oraz jako jednostka interfejsu sterowników PLC.

Więcej szczegółowych danych i informacji dotyczących procesu zamawiania przekaźnika można znaleźć na stronie produktu G2RV-ST.


OMRON