Siemens – Kompaktowe zasilacze małej mocy o dużej sprawności

Nowe zasilacze impulsowe PSU100C poszerzają popularną rodzinę Sitop Siemensa w zakresie mniejszych mocy – do 30W. PSU100C wyróżniają się wąskimi obudowami, szerokim zakresem napięć wejściowych oraz małym zużyciem energii, które osiąga się dzięki małym stratom w stanie spoczynku i dużej sprawności w całym zakresie obciążenia.

W pierwszej kolejności Siemens wprowadza na rynek dwa typy zasilaczy o napięciach wyjściowych 24V DC i maksymalnych prądach wyjściowych 0,6A (15W) i 1,3A (30W) oraz jeden o parametrach wyjścia 12V DC / 2A (24W). W niedalekiej przyszłości na rynek trafią kolejne modele 24- i 12-woltowe o mocach wyjściowych do 100W.
PSU100C mają szeroki zakres napięcia wejściowego 85-265V AC, dzięki czemu bez problemu mogą współpracować z jednofazowymi sieciami napięcia przemiennego 120V i 230V. Ponadto mogą również pracować w sieciach prądu stałego 110-300V.
Jedną z głównych zalet serii Sitop PSU100C jest oszczędność energii. Straty mocy przy pracy bez obciążenia wynoszą tylko około 0,5W, a duża sprawność energetyczna jest utrzymywana w całym zakresie obciążenia. Nowe zasilacze mogą pracować w temperaturach pomiędzy -20 a +70oC, umożliwiają regulację napięcia wyjściowego, a ich odłączane zaciski śrubowe dla wejść i wyjść ułatwiają podłączanie okablowania.

Dzięki wąskim obudowom, zaledwie 22,5 lub 30mm, zasilacze wymagają znacznie mniejszej przestrzeni montażowej na szynie DIN w porównaniu z podobnymi produktami innych firm. Kompaktowa konstrukcja PSU100C oraz potwierdzenie ich jakości wieloma międzynarodowymi certyfikatami, w tym również ATEX i Germanischer Lloyd, powodują, że zasilacze te znajdują zastosowanie przede wszystkim w aplikacjach zdecentralizowanych ? w przemyśle, infrastrukturze i automatyce budynkowej na całym świecie, poczynając od różnego rodzaju maszyn produkowanych seryjnie lub według specjalnych wymagań, poprzez systemy ogrzewania i klimatyzacji, przenośniki taśmowe i systemy bezpieczeństwa, systemy transportu, aż do systemów odnawialnych źródeł energii i urządzeń rolniczych.
www.automatyka.siemens.pl