Phoenix Contact – Jeden przekaźnik do wszystkich funkcji bezpieczeństwa

PSR Trisafe jest to nowy programowalny przekaźnik bezpieczeństwa dostarczany przez Phoenix Contact. Dzięki temu dowolnie konfigurowalnemu modułowi możemy nadzorować wszystkie systemy bezpieczeństwa, jak wyłączenie awaryjne, drzwi bezpieczeństwa, bariery świetlne iinne.
Moduł ten ma tylko 67,5 mm szerokości i może być używany do monitorowania 20 sygnałów bezpieczeństwa. Ponadto jest wyposażony w cztery wyjścia iskrobezpieczne, jak również w wyjścia zegarowe, alarmy, wyjścia przekaźnikowe i wyjścia przełączające masę. Logikę bezpieczeństwa można łatwo zaimplementować dzięki łatwemu w użyciu i darmowemu oprogramowaniu SafeConf. Nie potrzebujemy żadnej wiedzy programisty by korzystać z tego narzędzia. Tak więc przekaźnik można w sposób łatwy i szybki włączyć do systemu w dowolnym momencie.
Program SafeConf zawiera w sobie funkcję automatycznego wyboru logiki co zapewnia użytkownikowi poczucie bezpieczeństwa nawet podczas fazy definicji tej logiki. Każdy moduł można zaprogramować dzięki kilku kliknięciom myszki co eliminuje konieczność wykonywania skomplikowanych instalacji i jednocześnie minimalizuje potencjalne błędy. Konfiguracja przekaźnika bezpieczeństwa PSR Trisafe pozwala na sprawną realizację projektu we wszystkich fazach. www.phoenixcontact.pl