P-Kube Krome

P-KUBE Krome – podświetlana klamka bezpieczeństwa jakiej jeszcze nie było!

Wszędzie tam, gdzie maszyny zabezpieczone są za pomocą otwieranych osłon istnieje obowiązek uniemożliwienia ich otwarcia podczas pracy oraz wyeliminowania możliwości obejścia zabezpieczeń. Do takich właśnie zadań firma Pizzato stworzyła rodzinę klamek bezpieczeństwa P-KUBE, a najnowszym urządzeniem jest opisywany P-KUBE Krome.

Kompaktowość i niezawodność
P-Kube Krome łączy w sobie wysoką wytrzymałość dzięki stalowej płycie mocującej o grubości 5 mm z ergonomią zaokrąglonego uchwytu oraz funkcjonalnością wbudowanego przycisku wielofunkcyjnego i opcjonalnie wielokolorowym podświetleniem LED. Urządzenie może być stosowane zarówno w przypadku osłon uchylnych, jak i przesuwnych, prawostronnych lub lewostronnych. Produkt jest przyjazny systemom LOTO.

Kompatybilność
Klamka jest kompatybilna z elektroryglami Pizzato serii NS oraz NG. Posiadają one siłę trzymania kolejno do 2100 N, a nawet do 9750 N. Wyłączniki bezpieczeństwa wyposażone są w technologię RFID, która w wysokim kodowaniu pozwala zapewnić maksymalny stopień bezpieczeństwa bez potrzeby stosowania dodatkowej kontroli zamknięcia osłony w postaci wyłączników zawiasowych lub suplementarnych wyłączników bezpieczeństwa (zgodnie z normą EN ISO 14119).

Personalizacja
P-KUBE Krome jest dostępny w wersji satynowej oraz podświetlanej za pomocą diod RGB. Do dyspozycji użytkownika oddano 7 kolorów, mogących sygnalizować różne stany pracy. Podświetlenie zapewnia dobrą widoczność sygnału na odległość nawet w przypadku mocno naświetlonych miejsc.

Oszczędność kosztów
Dzięki wyżej opisanym funkcjom za pomocą klamki P-KUBE Krome można zastąpić kilka urządzeń, które byłyby potrzebne w przypadku standardowej aplikacji. Wysoki stopień kodowania współpracujących elektrorygli RFiD eliminuje konieczność montażu dodatkowych zabezpieczeń. Przycisk pozwala uniknąć stosowania paneli sterowniczych, np. do resetowania lub odryglowywania. Podświetlenie daje możliwość zastąpienia tradycyjnych kolumn sygnalizacyjnych. Generuje to realne oszczędności kosztów oraz przestrzeni magazynowej.

Aplikacja
Rozważmy możliwości urządzenia na podstawie zabezpieczenia stanowiska zrobotyzowanego. Klamka jest zamontowana na furtce w połączeniu z elektroryglem. Robot pracuje, osłona jest zaryglowana, podświetlenie czerwone – nie można otworzyć furtki. Pracownik podchodzi do klamki, naciska przycisk, odryglowuje, a podświetlenie zmienia się na żółte. Następuje oczekiwanie na zakończenie ruchu. Po całkowitym zatrzymaniu maszyny klamka podświetla się na zielono, dając możliwość wstępu do strefy niebezpiecznej. Po zakończeniu czynności pracownik zamyka furtkę, a podświetlenie zmienia kolor na niebieski – oczekiwanie maszyny na restart. W końcu operator dokonuje restartu, a robot wraca do normalnej pracy. Klamka znów świeci na czerwono, a osłona jest zaryglowana.