Niemiecki gigant samochodowy stawia na komputery i monitory przemysłowe firmy Beckhoff

Już niebawem zakłady produkcyjne BMW Group na całym świecie zostaną wyposażone w panele operatorskie oraz monitory i komputery przemysłowe firmy Beckhoff, w tym w ultrakompaktowe i 19-calowe modele z serii C6030 i C5240.

Firma Beckhoff Automation z siedzibą w niemieckim Verl do 2030 r. będzie wyposażać koncern BMW Group w komputery i monitory przemysłowe wykorzystywane przy produkcji pojazdów. Zgodnie z umową sprzęt komputerowy trafi do zakładów produkcyjnych BMW na całym świecie.

Koncern planuje zaimplementować rozwiązania firmy Beckhoff w skali globalnej ? zarówno w nowych, jak i w zmodernizowanych maszynach. Komputery i wielodotykowe monitory przemysłowe mają pełnić różnorakie funkcje ? od interfejsów łączących maszyny, przez kontrolę dostępu i akwizycję danych, po wizualizację procesów i inne zadania z dziedziny IT. W ich realizacji wezmą udział wszystkie grupy produktowe z bogatego portfolio IPC firmy Beckhoff: panele operatorskie o stopniu ochrony IP 65, ultrakompaktowe komputery przemysłowe C6030, 19-calowe komputery C5240 i wielodotykowe panele do zabudowy z serii CP29xx.

Współpraca będzie obejmowała zarówno dostawę produktów standardowych, w tym dostosowanych do potrzeb modernizacji istniejących maszyn i urządzeń, jak też jednostek z przyciskami zaprojektowanymi stricte według specyfikacji klienta. Wysoka innowacyjność i bogata oferta firmy Beckhoff zapewniają koncernowi BMW dostęp do najnowszych procesorów Intel? Core? i w najróżniejszych wersjach sprzętowych, a także możliwość łatwej integracji nowych generacji CPU wprowadzanych w przyszłości na rynek.

Z punktu widzenia producenta samochodów istotną zaletą przyszłej współpracy będzie także możliwość powierzenia jednemu wykonawcy wszystkich etapów rozwoju platform sprzętowych ? od projektowania płyt głównych i środowiska BIOS po mechanikę. Dzięki temu każda jednostka zostanie optymalnie dostosowana do wymagań klienta. To właśnie pełna integracja zadań z zakresu projektowania, wytwarzania i montażu w zakładach produkcyjnych w Verl ostatecznie przekonała BMW do nawiązania długofalowej współpracy z firmą Beckhoff. Nie bez znaczenia okazały się również szeroka dostępność i globalny charakter punktów serwisowych, w tym ich bliskość geograficzna z zakładami produkcyjnymi koncernu.

www.beckhoff.pl/IPC