Newtech Engineering – Wielosegmentowa kurtyna świetlna STI Typ 4

Scientific Technologies, Inc. ogłasza wprowadzenie serii kurtyn świetlnych bezpieczeństwa MiniSafe Flexible MSF4700.
Przeznaczona do zastosowania w środowiskach o trudnych warunkach roboczych i wysokimpoziomie wibracji, wielosegmentowa kurtyna MSF4700 umożliwia zabezpieczenie do czterech różnych stref ? dzięki możliwości połączenia do czterech obudów o wymiarach 35 mm x 50 mm.
System umożliwia tworzenie dowolnych kombinacji o wysokości strefy chronionej od 150 mm do 1800 mm i rozdzielczości 14 mm, 20 mm i 30 mm. Z uwagi na możliwość łączenia i dopasowywania poszczególnych segmentów kurtyny świetlnej o różnych wysokościach i rozdzielczościach dane rozwiązanie można dokładnie dopasować do danego urządzenia.
Stopień elastyczności kurtyny MSF4700 podnosi ponadto zdalny system stałego wyłączania wiązek, który umożliwia szybkie ustawienie parametrów i zmianę funkcji roboczych. Moduł wyłączania wiązek można w łatwy sposób zaprogramować z przodu metalowej obudowy lub za pomocą fabrycznego przełącznika kluczykowego, który można dogodnie umieścić w pobliżu stanowiska pracy. Jednostka sterująca ma 35-milimetrową obudowę w standardzie DIN IP20 i jest wyposażona w stałe wyjścia bezpieczeństwa 24 VDC. W ofercie dostępna jest również stalowa, zamykana obudowa w standardzie IP65, wyposażona w zestaw stałych lub mechanicznych przekaźników, oraz szeroka gama szybkozłączy do czujników, systemu zasilania oraz instalacji alarmowej. www.newtech.com.pl