Omron Electronics – Falowniki V7 firmy Omron Yaskawa w obudowie IP65

Uniwersalne, sterowane wektorowo falowniki Varispeed V7 firmy Omron Yaskawa zostały wyposażone w wytrzymałe obudowy IP65, umożliwiające umieszczanie ich w niekorzystnych warunkach bez dodatkowej ochrony. Wszystkie modele nowych napędów z tej serii, dostępne w wersjach jednofazowych o mocy do 2,2 kW i trójfazowych o mocy do 4,0 kW mają kompaktowe obudowy jednakowej wielkości.
Standardowo zainstalowano w nich filtry klasy B EMC, a do zestawu dołączono metalowe dławiki kabli EMC ułatwiające instalację. Falowniki są wyposażone w płaskie zewnętrzne radiatory, dzięki czemu nie wymagają konserwacji, gdyż nie ma konieczności stosowania filtrów powietrza, których części należy regularnie wymieniać.
Nowe napędy Varispeed V7 IP65, które można stosować w temperaturach od -10°C do +40°C, idealnie sprawdzają się w wielu wymagających zastosowaniach, takich jak: linie przenośnikowe, obróbka mechaniczna, wentylacja i klimatyzacja, pakowanie i uzdatnianie wody. Falowniki V7 IP65 przeszły testy wibracji i zostały zatwierdzone zgodnie z normą EN60068-2-6. www.omron.com.pl