INTROL Kinetix ? serwonapędy marki Allen Bradley

Wśród serwonapędów firmy Rockwell Automation coraz bardziej popularna staje się wprowadzona niedawno seria Kinetix6000 o zakresie mocy 1,5-22 kW. Konstrukcja wieloosiowa oraz zastosowanie najnowszych elementów półprzewodnikowych powodują, że cały napęd ma bardzo małe wymiary. Łatwy i szybki montaż zapewnia płyta montażowa zawierająca połączenia siłowe i komunikację między modułami osiowymi. Możemy wybierać z przedziału 1 do 8 osi połączonych wspólna szyną DC.
Kinetix 6000 jest stosowany w systemach sterowania ruchem Kinetix z wykorzystaniem sterowników ControlLogix oraz interfejsu SERCOS. Układ napędowy z serwonapędem Kinetix 6000 może pracować nie tylko
w trybie regulacji pozycji, prędkości lub momentu, ale także w bardziej złożonych trybach z wykorzystaniem dwóch przetworników pomiarowych. Na przykład enkoder silnika może służyć do zamknięcia pętli prędkościowej, a enkoder dodatkowy do pętli położeniowej w celu wyeliminowania luzów lub elastyczności produktu. Drugie wejście umożliwia także proste przyłączenie do systemu Kinetix osi składającej się tylko z przetwornika pomiarowego, a służącej np. do synchronizacji następnej maszyny w linii produkcyjnej.
Kinetix6000 może współpracować z wszystkimi seriami serwomotorów marki Allen Bradley, wyposażonymi w enkodery absolutne lub inkrementalne, a także resolwery.
Serię Kinetix6000 uzupełniają wprowadzane w tym roku serie serwonapędów wieloosiowych Kinetix2000 o mocy 100 W do 2 kW oraz serwonapędów jednoosiowych Kinetix7000 w zakresie mocy 22-150 kW. www.introl.pl