MULTIPROJEKT ? NextMove ? wieloosiowy sterownik ruchu

NextMove jest ekonomicznym, wieloosiowym sterownikiem ruchu. W zależności odwersji jeden sterownik obsługuje od 7 osi w wersji ESB do 200 w wersji e100 mającej łącze Ethernet Powerlink. Aplikacje programowane są w wielozadaniowym języku Mint, podobnym do Basica. Istnieje możliwość programowania w języku C. Kontrolki ActiveX pozwalają na obsługę sterownika z poziomu programów napisanych za pomocą popularnych języków programowania jak: Visual Basic, Visual C++, Delphi, LabVIEW.
Dodatkowo sterownik ten ma funkcje ułatwiające sterowanie ruchem, tj.: pozycjonowanie punkt-do-punktu, ruch z predefiniowanym profilem prędkości, wieloosiową interpolację i synchronizację ruchów, płynne łączenie ruchów, przekładnię elektroniczną, automatyczne obliczanie stycznej do wektora prędkości, obsługę reakcji na przerwania, krzywkę elektroniczną itd.
Rodzina sterowników NextMove jest wykorzystywana w wielu aplikacjach ? od najprostszych obsługujących kilka osi do bardziej zaawansowanych, w których istnieje konieczność wykorzystania interpolacji i synchronizacji wieloosiowej. Do najczęstszych zastosowań należą: plotery frezujące 3D, wycinarki plazmowe, inne urządzenia NC i CNC, obsługa procesu cięcia w locie, gięcia blach, pakowanie, wieloosiowe manipulatory.
Sterownik mada wbudowane wejścia i wyjścia cyfrowe i analogowe. www.mutliprojekt.com.pl