MHB ? nowa seria przetwornic DC/DC 75/100/150W

Firma Mean Well w odpowiedzi na rosnące wymagania dotyczące miniaturyzacji, wprowadziła do oferty przetwornice DC/DC o mocy 75, 100 i 150W. Wszystkie modele z serii dostępne są w małej, niskiej, metalowej obudowie zaprojektowanej tak, by pomóc projektantom rozwiązać kwestię ograniczonego miejsca na płytce PCB.

Przetwornice posiadają szeroki zakres napięcia wejściowego 2:1 w trzech różnych zakresach (od 9 do 75VDC). Na wyjściu natomiast dostępne są napięcia 5, 12 i 24V. Urządzenia standardowo wyposażone są w zabezpieczenia przeciwzwarciowe, przeciążeniowe, nadnapięciowe i termiczne. Cechują się niską wartością tętnień i szumów, a izolacja pomiędzy wejściem i wyjściem wynosi 1500VDC. Modele MHB oferują kilka dodatkowych funkcji takich jak zdalne włączanie/wyłączanie, kompensację spadku napięcia, możliwość regulacji napięcia wyjściowego w zakresie +/-10%. Przetwornice mają wyjątkowo dużą gęstość mocy aż do 54,82W/cal3, oraz posiadają dużą sprawnością dochodzącą do 89%. Przy pełnym obciążeniu mogą pracować w otwartym obiegu powietrza w zakresie temperatur -40~+100°C.

Aby zwiększyć efektywność chłodzenia można dodać radiator. Do modeli MHB dostępne są trzy rodzaje radiatorów o różnym profilu i użebrowaniu. Produkty posiadają certyfikaty UL, CUL, CE które w znacznym stopniu zapewniają bezpieczeństwo. Przetwornice dedykowane są do zastosowań przemysłowych, telekomunikacji, elektroniki itp.

www.elmark.com.pl