Kurtyna świetlna z serii F3SG-SR

Nowa seria kurtyn fotoelektrycznych F3SG-SR firmy Omron wyznacza nowe standardy bezpieczeństwa w zakładach produkcyjnych.

Seria F3SG-SR obejmuje pełną gamę kurtyn bezpieczeństwa do różnych zastosowań i o różnych parametrach ochronnych obejmujących wszystkie aspekty — począwszy od etapu projektu aż po konserwację.

Nowa seria kurtyn fotoelektrycznych F3SG-SR firmy Omron zapewnia ochronę całego ciała pracowników, np. palców, dłoni, rąk lub nóg na samej maszynie lub obszarze wokół niej. Obejmuje wiele różnych zastosowań i ma zakres pola działania od 160 mm do 2,48 m tak, aby całkowicie pokryć wymaganą strefę ochrony. Dzięki modelowi F3SG-SR producenci są w stanie ujednolicić konstrukcję mechaniczną na liniach produkcyjnych i wyeliminować złożoność procesu wyboru i projektowania. Seria F3SG-SR zapewnia również niezawodne wykrywanie nawet w trudnych warunkach i ekstremalnych temperaturach, dzięki szczelnej, odpornej na olej konstrukcji oraz dużemu zasięgowi działania.

Montaż i konserwacja kurtyn z serii F3SG-SR jest bardzo prosta, wystarczy skopiować konfigurację ze starej kurtyny do nowej, podłączyć i uruchomić ją. Intuicyjne wskaźniki znajdujące się na kurtynach świetlnych umożliwiają również precyzyjną regulację wiązek światła w przypadku wykrywania na dużą odległość i zapobiegają nieoczekiwanym przestojom sprzętu.

Dzięki zastosowaniu łącza IO-Link do IoT funkcja zbierania danych roboczych kurtyn z serii F3SG-SR umożliwia konserwację zapobiegawczą pozwalającą na zoptymalizowanie czasu wymiany, skrócenie czasu przestojów i zwiększenie bezpieczeństwa w zakładach produkcyjnych.

• Większa elastyczność projektowania

Największa w branży oferta urządzeń z identycznymi sposobami montażu i okablowaniem eliminuje złożoność procesu wyboru i projektowania, ułatwiając standaryzację sprzętu.

• Łatwy montaż i mniejsza liczba przewodów

Zwizualizowany stan wiązki światła pozwala jednemu inżynierowi na prosty montaż kurtyny bezpieczeństwa. Dzięki trójkolorowemu wskaźnikowi wiązki obszaru pracownik może sprawdzić stan wiązki z daleka, co znacznie skraca czas jej regulacji. Zestaw akcesoriów do złożonych zastosowań w zakresie mutingu, składający się z elementu montażowego czujnika mutingu i zredukowanego systemu okablowania, znacznie zmniejsza ilość pracy przy podłączaniu przewodów, zarówno podczas montażu jak i konserwacji linii.

• Bardziej stabilna praca urządzeń

Zakres temperatury roboczej do -30℃ oraz stopień ochrony IP67G z odpornością na wodę i olej pozwalają na stabilną pracę nawet w trudnych warunkach. Dodatkowo system optyczny o dużej mocy utrzymuje intensywność światła przez długi czas, zapewniając niezawodne wykrywanie.

• Szybka diagnostyka i wymiana

Wskaźniki stanu ułatwiają diagnostykę usterek. Zintegrowane zarządzanie stanem poprzez zdalne monitorowanie optymalizuje sprzęt i konserwację linii. Ponadto, w przypadku wymiany kurtyny świetlnej jej ustawienia są kopiowane i przenoszone za pomocą inteligentnego wtyku do nowej kurtyny.