Konkurs Phoenix Contact pod patronatem Control Engineering Polska

22 lipca br. jury konkursu edukacyjnego xplore New Automation Award 2008 spotkało się w Blomberg. Ośmiu członków jury z dziedzin nauki, biznesu oraz z różnych organizacji zapoznało się z ambitnymi oraz innowacyjnymi propozycjami projektów, które napłynęły z 20 krajów, między innymi z Afryki Południowej, Indii, Polski, Węgier czy Wietnamu. Wybrano 100 projektów w następujących kategoriach: edukacja, budownictwo, ekologia, zakład produkcyjny, sieć oraz rekreacja. Można je zobaczyć na stronie konkursowej www.xplore.org.

Otwarcie konkursu ? organizowanego przez firmę Phoenix Contact pod auspicjami niemieckiego ministra ds. gospodarki i technologii, Michaela Glosa ? odbyło się w Berlinie 26 stycznia 2007 roku. Wybrani uczestnicy mają teraz czas na ukończenie i przekazanie swoich projektów do lutego 2008 r. W kolejnym miesiącu trzydzieści ze 100 złożonych projektów zostanie nominowanych i przedstawionych jury. Oficjalna uroczystość wręczenia nagród odbędzie się w kwietniu 2008 r. na Targach w Hanowerze, w obecności ministra Michaela Glosa.

Phoenix Contact zapewnia każdej z uczestniczących w konkursie grup produkty o wartości 3 000 EUR do realizacji projektu. Szczegóły dotyczące konkursu są dostępne na stronie internetowej www.xplore.org.

Patronem medialnym tego konkursu jest m.in. Control Engineering Polska.