Już wkrótce w fabrykach BMW pojawi się 5000 robotów KUKA

KUKA i BMW zacieśniają współpracę. Już wkrótce w fabrykach BMW pojawi się blisko 5000 robotów KUKA

KUKA, światowy lider w branży robotyki i automatyki dostarczy blisko 5000 robotów do zakładów produkcyjnych czołowego koncernu motoryzacyjnego BMW AG.

Niezawodne, elastyczne i wszechstronne roboty KUKA już wkrótce staną się integralną częścią linii produkcyjnych BMW na całym świecie, gdzie powstają i powstaną przyszłe generacje modeli pojazdów BMW Group. Roboty KUKA będą wykorzystywane m.in. do budowy karoserii samochodowych, bazując na zaawansowanych, elastycznych pakietach technologicznych.

O decyzji przesądziło szerokie, innowacyjne portfolio KUKA. Zakres dostawy obejmuje także jednostki liniowe KUKA, które pozwalają na dołączenie kolejnych osi do robota, znacznie zwiększając tym samym jego przestrzeń roboczą. Jednostki liniowe są sterowane za pomocą tego samego układu sterowania co robot. Dzięki temu można je łatwo zintegrować w przebiegu roboczym, bez konieczności stosowania dodatkowego wyposażenia.

Innowacyjne portofolio KUKA przesądziło o decyzji BMW. 5000 robotów KUKA już wkrótce w fabrykach BMW na całym świecie

Ponadto BMW będzie korzystać z układów zasilania energią robotów KUKA. To rozwiązanie pozwala na wyposażenie wszystkich modeli należących do jednej rodziny robotów za pomocą jednego zestawu przewodów. Korzyści są niezaprzeczalne: bezpieczeństwo podczas procesów planowania i redukcja kosztów, które w innym przypadku generowałaby indywidualizacja robotów.

Jak przyznaje Peter Mohnen, dyrektor generalny KUKA AG: ?Specjalistyczna wiedza oraz wieloletnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej, pozwala KUKA skutecznie wspierać partnerów w realizacji zamierzonych celów. BMW polega na naszych technologiach od ponad 40 lat. Decyzja o kontynuacji współpracy, to cenny dowód, który pieczętuje wartość naszej owocnej współpracy?.

Więcej: https://www.kuka.com/pl-pl