Google otwiera drugie biuro inżynierskie w Polsce

    Google zdecydowało o otwarciu biura inżynierskiego w Warszawie, poinformowała firma na swoim polskim blogu. Będzie to drugie, po krakowskim, takie biuro spółki w Polsce.

    "Jest mi bardzo miło ogłosić, że otwieramy drugie, po Krakowie, biuro inżynierskie w Polsce – w Warszawie. Polska i Warszawa są pełne utalentowanych osób, wystarczy wspomnieć polskie sukcesy w konkursach programistycznych i naukowych. Bardzo się cieszę, że najzdolniejsi inżynierowie z całego świata będą mogli dołączyć nie tylko do fantastycznego zespołu w Krakowie, ale także rozpocząć pracę w biurze w Warszawie" – poinformował na blogu wiceprezes Nelson Mattos.

    Google poinformowało, że nowy zespół inżynierów rozpocznie pracę w Warszawie w październiku, w budynku w centrum miasta, gdzie znajduje się obecnie także biznesowe biuro Google.

    "Podstawowym zadaniem nowego zespołu będzie praca nad infrastrukturą klastrów (Infrastructure Cluster Management). Zespół będzie składał się z kilkunastu programistów, spodziewamy się poszerzać go wraz z wejściem w nowy rok" – czytamy dalej. Krakowskie centrum Google zostało otwarte w 2007 r. i stało się jednym z największych biur inżynierskich Google w Europie. Warszawskie biuro będzie czternastym w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka), gdzie nad globalnymi projektami pracuje blisko 1500 inżynierów.