Forum Zmieniamy Polski Przemysł

    17 lutego br. odbyło się w Warszawie Forum Zmieniamy Polski Przemysł – jedna z najważniejszych w kraju konferencji gospodarczych przygotowana przez Miesięcznik Gospodarczy Nowy Przemysł i portal wnp.pl, których wydawcą jest Grupa PTWP. 
    W tym roku uwaga gości Forum koncentrowała się wokół potrzeby odbudowy europejskiego przemysłu, ożywienia procesu inwestycyjnego w Polsce, zwiększenia innowacyjności polskiej gospodarki i lepszego wykorzystania kapitału ludzkiego. Zwrócono także uwagę na bariery rozwoju: coraz trudniejsze do spełnienia wymogi europejskiej polityki klimatycznej i niekorzystne tendencje demograficzne.
    Udział w wydarzeniu wzięli liczni przedstawiciele świata biznesu i polityki, wśród nich wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński.
    – Rok 2014 zapowiada się w gospodarce bardziej optymistycznie niż poprzedni, ale światowy wzrost gospodarczy wciąż jest niepewny. Niech nas nie łudzi przekonanie, że jesteśmy skazani w tym roku na co najmniej 3-proc. wzrost PKB. To poważna szansa, ale tę szansę mogą wykorzystać najaktywniejsi i najbardziej kompetentni. Potrzeba nam aktywności przedsiębiorców i naukowców – zaapelował wicepremier.
    www.wnp.pl