Firma Schneider wprowadza przekaźnik logiczny przeznaczony do prostych układów automatyki

18 maja 2004 r.

Firma Schneider Electric wprowadziła ostatnio na rynek przekaźnik logiczny Telemecanique Zelio, wyposażony w programowalne funkcje przekaźnikowe, przeznaczony do zastosowań w małych układach automatycznej regulacji.

Przekaźnik Zelio zaprojektowano do zastosowań wymagających większej elastyczności niż przekaźniki klasyczne w układach, które bywają niekiedy zbyt małe, by można w nich stosować nawet najmniejsze sterowniki programowalne. Dzięki małym rozmiarom i łatwości programowania Zelio stanowi atrakcyjną alternatywę dla klasycznych przekaźników, przekaźników czasowych i liczników. Opcja Modbus ułatwia integrację z automatycznym układem sterowania, natomiast modem zapewnia zdalne sterowanie procesem.

Przekaźnik Zelio umożliwia wybór jednego z dwóch języków programowania, wykorzystującego schematy blokowe lub sieci przepływu energii (ladder logic programming ? programowanie drabinowe), i według producenta pozwala zaoszczędzić do 70% czasu i kosztów, związanych z podłączeniem kabli i instalacją układu.