Elmark – Moduły do akwizycji danych DT9818-16SE-BNC

Moduły do akwizycji danych DT9818 firmy Data Translation można zaliczyćdo klasy średniej tej grupy urządzeń. Jednak cechą wyróżniającą spośród innych modeli jest stosunkowo bogate wyposażenie. Dodatkowo producent dostarcza kilka możliwych wariantów konfiguracji.
Model DT9818-16SE-BNC oferowany jest w wersji BOX wraz z obudową chroniącą przed zakłóceniami zewnętrznymi. Struktura modułu oparta jest na 16-bitowym przetworniku pracującym z częstotliwością próbkowania do 150 kHz. Produkt wyposażony jest w wiele wejść i wyjść, zarówno analogowych, jak i cyfrowych:

  • 16 niesymetrycznych wejść analogowych, o możliwym zakresie pracy (+/-10 V, +/-5 V, +/-2,5 V, +/-1,25 V) ? wszystkie wejścia połączone są przez multiplekser z przetwornikiem,
  • 2 wyjścia analogowe wraz z indywidualnymi przetwornikami DA (rozdzielczość 16-bit, częstotliwość próbkowania do 150 kHz) i filtrami przeciwzakłóceniowymi (usuwanie błędów typu glitch),
  • jedno wejście oraz jedno wyjście cyfrowe (po 8 linii) pracujące w rozdzielczości 8-bit, z możliwością synchronizacji z podłączonymi urządzeniami.

Wszystkie złącza analogowe są typu BNC co chroni sygnał przed zewnętrznymi zakłóceniami.
Dodatkowo moduł ma dwa 32-bitowe liczniki/timery pozwalające na rejestrację pomiarów z określonym odstępem i przez określony okres czasu, ułatwiając wykonywanie pomiarów.
Karta komunikuje się z komputerem przy udziale portu USB. Dzięki małemu zapotrzebowaniu na energię, nie korzysta z żadnych dodatkowych zasilaczy ? cecha bardzo pożądana w przypadku urządzeń mobilnych. Dodatkowo producent zapewnił izolację galwaniczną do napięcia 500 V, co chroni komputer oraz redukuje szumy.
Tak jak do wielu innych produktów, Data Translation dołącza sterowniki do urządzenia, biblioteki na platformę .NET, zestaw narzędzi DataAcq SDK, kontrolki ActiveX DTx-EZ, wtyczkę DAQ Adaptor for Matlab (do współpracy z oprogramowaniem MATLAB), LV-Link dla LabView i autorskie programy producenta do zbierania i analizy danych: intuicyjny w obsłudze quickDAQ oraz zaawansowany Measure Foundry. www.elmark.com.pl/products/produkty/index.php?id=358www.datatranslation.com