Egmont Instruments – CompuScope 12400 ? nowa karta digitizera/oscyloskopu

Kanadyjska firma Gage Applied Technologies, światowy lider w projektowaniu i produkcji najwyższej klasy kart digitizerów i oscyloskopów do PC, wprowadziła do oferty nową, 12-bitową kartę digitizera o bardzo rozbudowanych możliwościach. 
Karta CompuScope 12400 osiąga szybkość próbkowania do 400 MS/s i ma największą pamięć pomiarową, dostępną obecnie na rynku ? aż do 4 GB.
Tak szybkie próbkowanie pozwala na przechwytywanie sygnałów bardzo dużych częstotliwości z doskonałą precyzją taktowania. Duża rozdzielczość pozwala na digitalizowanie sygnałów o bardzo dużym zakresie dynamiki. Ta kombinacja szybkości i rozdzielczości jest idealna dla zastosowań w wielu aplikacjach, jak np. projektowanie i testowanie systemów radarowych/lidarowych, testowanie twardych dysków, spektroskopia, komunikacja, nieniszczące badania ultradźwiękowe, testy produkcyjne, a także weryfikacja sygnałów i przetwarzanie obrazów.
Dodatkowym atutem karty jest możliwość opcjonalnego wykorzystania własnych technologii FPGA opracowanych przez Gage do filtracji i uśredniania sygnałów. Zastosowana tu technologia filtracji FIR pozwala użytkownikowi na filtrację zdigitalizowanych sygnałów w czasie rzeczywistym z użyciem całkowicie elastycznego, parametryzowanego przez użytkownika filtru FIR.  www.egmont.com.pl