CSI Computer Systems for Industry – Laptop ?full rugged? z możliwością pracy jako tablet

CF-19 to laptop klasy Full Rugged z linii produktów Pansaonic Toughbooks, znajdujący się w ofercie krakowskiego dystrybutora rozwiązań dla przemysłu CSI. Laptop to wysoko wydajna platforma oparta na  procesorach firmy INTEL, zgodnej z technologią Centrino 2 vPro.
Jednostka w standardzie wyposażona została w mobilną wersję procesora firmy Intel Core 2 Duo 1,2 GHz o kodowej nazwie SU9300 oraz 2 GB pamięci RAM DDR2 typu SODIMM. To, co wyróżnia laptop na tle podobnych modeli, to możliwość przekształcenia go w tablet dzięki obrotowej dotykowej matrycy wyposażonej w rysik. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego diodowego podświetlania antyodblaskowa matryca o przekątnej 10,4? i rozdzielczości maksymalnej 1024 x 768 pikseli potrafi wyświetlić obraz o jasności do 1000 cd/m2, umożliwia to komfortową pracę nawet w jaskrawym świetle słonecznym.
Obudowa wykonana została z ultra lekkiego stopu magnezu, odpornego na uderzenia o stopniu protekcji IP-54 na całej powierzchni. Przypadkowe zrzucenie laptopa nawet z wysokości 90 cm nie spowoduje zniszczenia sprzętu czy utraty danych, a to dzięki umieszczeniu w piankowej obudowie i klatce amortyzującej drgania 2,5-calowego dysku twardego SATA o pojemności 160 GB. Wyprowadzenia portów: szeregowych, Ethernet, 2xUSB, Firewire czy Audio chronione są gumowymi maskownicami. Toughbook standardowo wyposażony jest w kartę komunikacji bezprzewodowej IEEE 802.11 a/b/g/n, umożliwiającą transfer do 54 Mb/s. Wbudowano również moduł Bluetooth. Opcjonalnie laptop może być wyposażony w moduł GPS oraz modem GPRS, Edeg i 3G.
Funkcjonalność można powiększyć dzięki wolnym slotom PCMCIA oraz jego następcy, Express Card. Laptop ma również wbudowany czytnik kart SD/SDHC. Standardowa bateria pozwala na pracę do 9 godzin, czas ładowania baterii do pełna wynosi 4,5 godz. przy wyłączonym urządzeniu oraz 6,5 godz. podczas pracy urządzenia. Nad bezpieczeństwem danych czuwa sprzętowy moduł TPM, który zapewnia m.in. identyfikację i weryfikację notebooka w sieci firmowej oraz bezpiecznie kodowanie danych. Oprogramowanie PC Diagnostic Utility udostępnia diagnostykę i wspomaga pracę systemu.
CF-19 łączy funkcję klasycznego notebooka oraz tabletu. Dzięki ochronie podzespołów zgodnej z normami MIL-STD 810F oraz IP54 dane na dysku twardym są chronione przed ekstremalnie niskimi i wysokimi temperaturami, kurzem i wilgocią, a nawet skutkami silnych wibracji. CF-19 kierowany jest przede wszystkim do takich grup odbiorców, jak: wojsko, służby ratownicze, przemysł. Świetnie sprawdzi się również w energetyce czy wodociągach oraz wszędzie tam, gdzie inżynierowie czy operatorzy muszą odczytywać czy też nadzorować parametry urządzeń, które znajdują się w często w ekstremalnym środowisku. www.csi.net.pl