Turck – Kompaktowa kurtyna świetlna bezpieczeństwa bez stref martwych

W ofercie firmy Turck pojawiła się nowa, kompaktowa i ekonomiczna seria kurtyn świetlnych bezpieczeństwa EZ-SCREEN LP, która zapewnia pełną ochronę na całej swojej długości i nie ma stref martwych zarezerwowanych dla np. wyświetlacza czy diod sygnalizacyjnych.
Kurtyna składa się z dwóch elementów: nadajnika i odbiornika, w którym zintegrowany został sterownik systemu. Próg wykrywalności kurtyn zależnie od wersji to 14 mm (zabezpieczenie przed dostępem palcem) lub 25 mm (zabezpieczenie przed dostępem dłonią). Wysokość strefy chronionej wynosi od 270 do 1810 mm przy zakresie detekcji do 7 m. Czasy reakcji wahają się zależnie od typu urządzenia od 8 do 43 ms.
Niewielki przekrój poprzeczny obudowy wynosi 28 x 26 mm, dzięki czemu EZ-SCREEN LP zajmuje niewiele przestrzeni montażowej, co jest szczególnie istotne w przypadku niewielkich maszyn. Cechą charakterystyczną kurtyn bezpieczeństwa serii EZ-SCREEN jest ich prosta ? niewymagająca komputera ? konfiguracja. Kurtyny bezpieczeństwa serii EZ-SCREEN LP spełniają wymagania typu 4, kategorii bezpieczeństwa 4 PLe oraz SIL 3.
Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o prostym montażu i niezawodnej pracy. Przeznaczone jest do zastosowania m.in. w: przemyśle motoryzacyjnym, elektronicznym, produkcji półprzewodników, systemach transportowych czy przy procesach obróbki metali. www.turck.pl