Coronis Systems informuje o podjęciu strategicznej współpracy z Mesh Systems

Mesh Systems rozwija technologię Wavenis razem z platformą MeshVista oraz swoimi aplikacjami dla sieci bezprzewodowych czujników pomiarowych.

Firma Coronis Systems, światowy lider w dziedzinie opracowywania rozwiązań dla bezprzewodowych sieci w zastosowaniach wymagających bardzo niskiego zużycia energii (ULP) i dalekiego zasięgu, poinformowała właśnie o nawiązaniu strategicznej współpracy z jednym z głównych integratorów sieci bezprzewodowych czujników pomiarowych czyli WSN (Wireless Sensor Networks) – przedsiębiorstwem Mesh Systems.

Sieci bezprzewodowych czujników pomiarowych (WSN) do niedawna istniały bardziej w teorii niż w praktyce. Dopiero ostatnio wyszły z laboratoriów i zaczęły być wykorzystywane do konkretnych zastosowań w różnych dziedzinach przemysłu. Mesh Systems, firma będąca pionierem w projektowaniu, integracji i rozwijaniu zastosowań sieci bezprzewodowych czujników pomiarowych poszukiwała dla swoich najbardziej kluczowych procesów technologii transmisji danych drogą radiową, która charakteryzowałaby się dalekim zasięgiem i bardzo niskim zużyciem energii.

W oparciu o pełną analizę techniczną i porównanie rozwiązań konkurentów, firma Mesh Systems zidentyfikowała i wybrała technologię Wavenis firmy Coronis Systems jako idealne bezprzewodowe rozwiązanie, w pełni odpowiadające jej zapotrzebowaniu. Przed dokonaniem uzgodnień w sprawie strategicznej współpracy, firmy Mesh Systems i Coronis pracowały razem nad rozmaitymi projektami i uznały za celowe sformalizowanie tych strategicznych relacji. Mesh Systems może odtąd wykorzystywać pełną gamę produktów Coronis oraz jej technologię w celu budowania prostszych, bardziej niezawodnych i efektywniejszych pod względem ekonomicznym instalacji w oparciu o sieci Wavenis. Jeżeli dodatkowo uwzględni się doskonały zasięg łączności radiowej Wavenis i możliwość wykorzystywania w gwiaździstych, kratowych lub hybrydowych architekturach sieci, to Mesh Systems może oferować wydajne rozwiązania ? pod klucz ?. Bardzo niskie zużycie energii, jakie oferuje Wavenis, może zapewnić bateriom wieloletnią żywotność, zmniejszając w ten sposób koszty eksploatacji, a w dłuższej perspektywie czasowej ? również koszty utrzymania. "Kombinacja zalet technologii Wavenis umożliwia firmie Mesh Systems opracowywanie i proponowanie klientom kompleksowych rozwiązań dla branży zarządzania energią elektryczną, branży uzdatniania wody oraz na rynkach ochrony środowiska".

Poprzez integrację modułów skojarzonych z czujnikami takimi jak Waveflow, Wavesense, Wavetherm i kartami modemowymi OEM Wavenis, klienci Mesh Systems mogą bardzo szybko zbudować sieć i zacząć pozyskiwać dane pochodzące z odległych urządzeń za pośrednictwem lokalnych sieci bezprzewodowych oraz rozciągniętych na większym obszarze sieci WAN za pośrednictwem portalu MeshVista firmy Mesh Systems. Narzędzie to umożliwia użytkownikom w każdej chwili, niezależnie od tego gdzie się znajdują, wizualizację, analizę, przedstawienie i eksportowanie informacji pochodzących z czujników i z oddalonych systemów za pośrednictwem standardowego nawigatora internetowego. Dane pochodzące z tych czujników umożliwiają użytkownikom MeshVista w szczególności sterowanie geograficznie rozproszonymi w terenie urządzeniami. Bezprzewodowa technologia Wavenis została specjalnie wbudowana w infrastrukturę platformy MeshVista w celu zaoferowania Mesh Systems możliwości dostarczania unikalnych rozwiązań dostosowanych do wymogów każdego klienta.

?Sprawdzona w terenie, rentowna i udostępniona właśnie, technologia Wavenis będzie idealnym uzupełnieniem naszej platformy MeshVista? – oświadczył Richard Baxter, Prezes firmy Mesh Systems<//a>. ?Wavenis łączy w sobie zalety łączności o dalekim zasięgu i doskonałą odporność na interferencje, przy jednoczesnym bardzo niskim zużyciu energii elektrycznej oraz wszelkich możliwościach konfiguracji sieci. Oprócz tego, firma Coronis ułatwiła nam wykorzystanie technologii Wavenis poprzez dostarczenie nam gotowych do instalacji czujników, bram, kart OEM, modułów i oprogramowania oraz opcji eksploatacyjnych tej technologii w dużej liczbie zastosowań u naszych klientów. Dzięki Wavenis, jesteśmy w stanie dostarczać zoptymalizowane rozwiązania dla bezprzewodowych sieci czujników. Według mnie, fakt, że firma Coronis na całym świecie dostarczyła już ponad milion jednostek Wavenis, wynika nie tylko z niezawodności jej technologii, ale również z jej dostępności. ?

?Jesteśmy bardzo zadowoleni, że współpracujemy z partnerem tej rangi co Mesh Systems? – oświadczył Laurent Maleysson, Dyrektor Generalny Coronis Systems. ?Wraz z Wavenis w centrum zaawansowanej infrastruktury, nie wyobrażam sobie lepszego środowiska do wykazania zalet naszej technologii dla bezprzewodowych sieci w kontekście dużej konkurencyjności. Wysoce niezawodna funkcja dwukierunkowej łączności w technologii Wavenis stworzy dla Mesh Systems dodatkową elastyczność dla poszerzania zasięgu i efektywności innych technologii bezprzewodowych, które mogliby oni rozwijać, takich jak Bluetooth czy Wi-Fi. Naszym zdaniem Wavenis zapewnia optymalne połączenie trzech czynników gwarantujących powodzenie projektu: koszty, czas opracowania i niezawodność ? – dodaje Laurent Maleysson. 

Kilka słów na temat Coronis Systems

Coronis Systems jest jednym ze światowych liderów w dziedzinie opracowywania rozwiązań dla bezprzewodowych sieci dalekiego zasięgu o bardzo niskim zużyciu energii. W oparciu o swoją platformę Wavenis?, umożliwiającą przyłączanie na odległość, firma oferuje kompletną linię produktów i usług przeznaczonych dla integratorów OEM i integratorów systemów. Produkty Coronis Systems odpowiadają wymogom technicznym, operacyjnym i kosztowym aplikacji o bardzo niskim zużyciu energii, RFID UHF dalekiego zasięgu, WSNs (Wireless Sensor Networks), zdalnego sterowania licznikami wody i energii oraz M2M. Dysponująca biurami we Francji, Ameryce Północnej i w Azji, firma Coronis Systems zainstalowała już ponad 1.200.000 produktów na całym świecie.

Bliższe informacje dostępne są na stronie internetowej  www.coronis.com 

Kilka słów na temat Mesh Systems

Mesh Systems LLC jest jednym z głównych dostawców usług z zakresu integracji infrastruktury i systemów o wysokiej wartości dodanej, przeznaczonych do zastosowań z zakresu bezprzewodowych sieci czujników. Platforma MeshVista? i kompleksowa gama usług inżynieryjnych i integracyjnych firmy łączą się w celu dostarczenia przedsiębiorstwu informacji pochodzących z czujników z wykorzystaniem innowacyjnych i najwłaściwszych środków w szerokim spektrum zastosowań i w wielu dziedzinach przemysłu.

Bliższe informacje dostępne są na stronie internetowej www.mesh-systems.com