GE ENERGY przenosi produkcję swojej lotniczopochodnej turbiny gazowej LM6000 50HZ do zakładu na Węgrzech

W odpowiedzi na rosnący popyt na rynkach międzynarodowych, GE Energy ogłosiło przeniesienie produkcji lotniczopochodnej turbiny gazowej LM6000 50HZ do zakładów GE w Veresegyhaz na Węgrzech.

?Klienci z całej Europy, Azji i Bliskiego Wschodu kupują coraz więcej turbin LM6000. Wykorzystując moce produkcyjne węgierskich zakładów możemy zaoferować międzynarodowym klientom lepszą dostępność usług i pomoc techniczną? ? powiedział Rod Christie, Prezes GE Energy w Europie Centralnej i Wschodniej, Rosji i krajach WNP. ?Ponadto dzięki przeniesieniu produkcji na Węgry zwolnimy zasoby w naszym zakładzie w Houston w stanie Teksas, co pozwoli na zaspokojenie rosnącego popytu na model LMS100.?

Węgierska fabryka w Veresegyhaz działa od 2001 r., wspomagając produkcję i serwis turbin gazowych GE. Obecnie będzie tam odbywać się zarówno pakowanie, jak i testowanie dwóch modeli turbiny LM6000 50HZ ? SAC oraz DLE.

Dział produktów pochodzenia lotniczego w GE Energy jest czołowym dostawcą lotniczopochodnych turbin gazowych oraz gotowych generatorów do zastosowań przemysłowych i morskich. Firma dostarcza wyposażenie do produkcji energii dla zakładów komunalnych, przemysłowych i flot morskich na całym świecie. Jest również największym na świecie i  najbardziej doświadczonym dostawcą usług związanych z lotniczopochodnymi turbinami gazowymi.