Comau zaprezentuje na targach Hannover Messe 2017 swój punkt widzenia zaawansowanej automatyki

·      HUMANufacturing: ludzie i maszyny pracujący „ramię w ramię”
·      Światowa premiera profesjonalnego zestawu robota e.DO „people make robotics”
·      Agile AGV po raz pierwszy w Europie
·      Roboty współpracujące AURA
·      Prezentacja „Parku zastosowań robotów” (Robot Application Park)
·      Seminaria szkoleniowe z „Ukierunkowanej produkcji cyfrowej”

Comau, czołowy globalny producent rozwiązań z zakresu automatyki przemysłowej, na targach Hannover Messe 2017, które odbędą się w dniach od 23 do 28 kwietnia 2017 roku w Hanowerze (Niemcy), zaprezentuje swoich przedstawicieli „nowej ery automatyki”. Wydarzenie to uważanejest za największą wystawę przemysłową na świecie. Dla Comau jest to więc doskonała okazja, by przedstawić szerokiej publiczności dowody zaangażowania firmy na rzecz innowacji poprzez wykorzystywanie w jej obecnych fabrykach pełnego potencjału tak zwanej czwartej rewolucji przemysłowej (Industry 4.0).

Dzięki ponad 40-letniemu doświadczeniu firma Comau znajduje się na strategicznej pozycji pozwalającej jej doskonale rozumieć procesy i podstawowe potrzeby operatorów oraz proponować klientom swoje zaawansowane rozwiązania. Dlatego grupa Comau jest w swym podejściu otwarta na opartą na współpracy produkcję cyfrową, a jej produkty są idealnie skomunikowane i łatwe w zrozumieniu oraz obsłudze. Co nie mniej ważne, podejście to przewiduje w pełni bezpieczną i synergiczną współpracą pomiędzy człowiekiem a robotem. HUMANufacturing: czyli roboty przemysłowe, które nie są już ograniczone barierkami i pracują tuż przy operatorach. HUMANufacturing to również umacnianie roli człowieka w sektorze produkcyjnym i właśnie w takim kontekście, w Hali nr 17, na Stoisku nr C04, Comau zaprezentuje potęgę swojej innowacyjnej wizji bezpośrednio poprzez pracującą linię produkcyjną. Dzięki nadającym się do noszenia, mobilnym urządzeniom sterowniczym operatorzy linii będą pracować na linii montażowej w bliskim kontakcie z robotami AURA. Częścią tej linii produkcyjnej będą także w pełni zgodne z koncepcją „Internetu rzeczy” stacja montażowa Comau SmartRob i nowy system AGV Agile1500.
Kolejną nowością na targach Hannover Messe 2017 będzie unikatowy, 6-osiowy, konfigurowalny robot przegubowy bazujący w 100% na sprzęcie typu open-source i platformie oprogramowania umożliwiającej współużytkowanie oraz rozszerzanie aplikacji. Idealny do zastosowań szkoleniowych, rozrywkowych, handlowych i konsumenckich ewolucyjny robot e.DO ma wiele różnych zastosowań, od wykonania prostej czynności przeniesienia elementu na inne miejsce po rozwiązania z zakresu automatyki do celów biznesowych lub osobistych. e.DO nawiązuje do robotów przemysłowych, a dzięki swojej mocy i elastyczności będzie nadawał się do praktycznie wszystkich zastosowań zgodnych z jego parametrami prędkości i udźwigu.
„Z dumą prezentujemy naszą wizję czwartej rewolucji przemysłowej, którą nazywamy HUMANufacturing”, mówi Mauro Fenzi, CEO Comau. „Digitalizacja dokonuje niesamowitych zmian w przemyśle, a naszą rolą jest wspieranie w tym procesie firm o różnej wielkości poprzez dostarczanie im dostosowanych do ich potrzeb rozwiązań, które są w pełni skomunikowane ze światem zewnętrznym i łatwe w obsłudze. Dowodem naszego zaangażowania na rzecz rozwoju produktów i umiejętności sprzyjających cyfryzacji fabryk jest nieustanne poszerzanie naszej obszernej oferty, którą z przyjemnością zaprezentuję na tegorocznych targach Hannover Messe”.
Proces digitalizacji będzie również wymagał stworzenia nowych kompetencji i profesjonalnych ról na wszystkich poziomach, dlatego spółka Comau przygotowała specjalną strefę stoiska, w której odwiedzający będą mogli lepiej zrozumieć nowe możliwości i wyzwania związane z koncepcją „Industry 4.0”. Ponadto w Comau Academy będzie można każdego dnia wziąć udział w dwóch darmowych seminariach – o godzinie 10:30 i ponownie o godzinie 14:30 – na których będzie mowa o tym, w jaki sposób firmy mogą jak najlepiej wykorzystywać swój potencjał i zwiększać efektywność swoich procesów produkcyjnych.
Te oraz inne innowacyjne rozwiązania będzie można podziwiać wyłącznie na stoisku Comau nr C04 w Hali nr 17. Swoje roboty współpracujące AURA, wspólnie z rozwiązaniami o nazwie openROBOTICS, Comau zaprezentuje również w tak zwanym Parku zastosowań (Application Park)(Hala nr 17, Stoisko nr E42). 
Źródło: Comau