Firma Cognex Corporation wprowadziła na rynek nowy system wizyjny In-Sight® D900. To pierwsze tego typu rozwiązanie zawierające technologię głębokiego uczenia Cognex ViDi™. System jest zaprojektowany do rozwiązywania złożonych zastosowań w zakresie kontroli na linii produkcyjnej, w tym optycznego rozpoznawania znaków (OCR), weryfikacji montażu i wykrywania usterek.
“Producenci coraz częściej zwracają się w stronę rozwiązań z zakresu głębokiego uczenia, aby poradzić sobie z inspekcjami, które są zbyt skomplikowane, czasochłonne lub kosztowne”, mówi Joerg Kuechen, starszy wiceprezes ds. produktów wizyjnych w firmie Cognex. „Dzięki implementacji oprogramowania do głębokiego uczenia ViDi w system wizyjny In-Sight, nasi klienci mogą teraz rozwiązywać nawet najbardziej skomplikowane inspekcje wizualne w szybki i łatwy sposób.”
Łącząc ludzką zdolność samokształcenia z solidnością i spójnością systemu wizyjnego, In-Sight D900 znacznie rozszerza możliwości automatyzacji zakładów przemysłowych. System wizyjny In-Sight D900 można skonfigurować przy użyciu niewielkiej liczby przykładowych obrazów. Do jego wdrożenia nie wymagana jest głęboka specjalistyczna wiedza ani komputer PC.
Model In-Sight D900 jest idealny do automatyzacji złożonych aplikacji kontrolnych w wielu branżach, w tym w przemyśle motoryzacyjnym, elektronice użytkowej, przemyśle produktów konsumenckich, opakowań, żywności i napojów, urządzeń medycznych czy logistyce.
GŁĘBOKIE UCZENIE W AUTOMATYZACJI ZAKŁADÓW PRODUKCYJNYCH
Głęboka analiza obrazu oparta na uczeniu się łączy w sobie specyfikę i elastyczność ludzkiej kontroli wzrokowej z niezawodnością, spójnością i szybkością działania skomputeryzowanego systemu. Modele głębokiego uczenia potrafią precyzyjnie i w sposób powtarzalny sprawdzać się w problematycznych zastosowaniach związanych z widzeniem maszynowym, gdzie rozwiązanie problemu często bywa uciążliwe, albo wręcz niemożliwe przy użyciu tradycyjnych metod widzenia maszynowego. Modele głębokiego uczenia potrafią odróżniać niedopuszczalne defekty, równocześnie tolerując naturalne odchylenia w złożonych wzorcach. Można je łatwo dostosować do nowych przykładów bez konieczności przeprogramowania ich podstawowych algorytmów.
Coraz częściej przemysł wykorzystuje technologię głębokiego uczenia, aby rozwiązywać problemy z kontrolą produkcji, która jest zbyt skomplikowana, czasochłonna i kosztowna, by zaprogramować ją przy użyciu tradycyjnych algorytmów opartych na regułach. Pozwala to zautomatyzować zastosowania, których dotąd nie można było zaprogramować, zmniejszyć liczbę błędów i skrócić czas kontroli. Głębokie uczenie oferuje producentom możliwość rozwiązywania problemów, które stanowią wyzwanie dla tradycyjnych systemów wizyjnych, i to z większą wytrzymałością i niezawodnością.
Więcej informacji pod adresem www.cognex.com/In-Sight-ViDi.
Cognex Poland Sp. z o.o, +48 71 71 21 086