B&R Automatyka Przemysłowa – System XV ? niezależne od producenta połączenie B&R dla wysp zaworowych

Do sterowania wyspami zaworowymi do tej pory były dostępne dwie możliwości: bezpośrednio poprzez sieci fieldbus albo poprzez indywidualnie okablowane wyjścia. Pierwsza opcja nie może być zastosowana z wyspą zaworową dowolnego producenta, druga natomiast wymaga dużego nakładu pracy i kosztów. System XV firmy B&R oferuje nowe rozwiązanie.
Korzystając z systemu XV, różne wyspy zaworowe mogą być podłączone w łatwy i ekonomiczny sposób. Pozwala to na wykorzystanie standardowych urządzeń z wielopinowymi wtyczkami, zamiast wysp zaworowych z drogimi złączami fieldbus. Niezależnie od typu wyspa zaworowa jest zawsze zintegrowana w ten sam sposób. Oprogramowanie aplikacyjne oraz schematy połączeń są w tym przypadku wykorzystywane bez zmian.
Moduł XV jest podłączony bezpośrednio do wyspy zaworowej. Połączenie do sterownika odbywa się przy użyciu zintegrowanego połączenia na płycie centralnej. Cały obwód elektroniczny wykorzystywany do kontroli wyspy zaworowej jest zabudowany w 25-pinowej wtyczce DSUB, która jest po prostu podłączona do wielopinowej wyspy zaworowej. XV jest otwarty dla wszystkich wiodących producentów, takich jak: Bürkert, Festo, Rexroth, Norgen, Metalwork, SMC oraz innych.
Zdecentralizowany moduł podłączenia XV jest dostępny dla 8, 16 albo 24 zaworów. Moduł połączenia wyspy zaworowej jest dostępny z ochroną IP67 dla zastosowań w trudnych środowiskach. www.br-automation.com