B&R Automatyka Przemysłowa – Elastyczne wyświetlacze z modułową technologią transmisji

B&R rozszerzył rodzinę produktów Automation Panel, włączając w nią dwa dodatkowe wyświetlacze z dużymi przekątnymi, zwiększając paletę dostępnych przekątnych od 10,4 do 21,3 cala. Zastosowana w tych nowych panelach rozdzielczość SXGA i UGXA, przeznaczona dla złożonych aplikacji wizualizacji, jest optymalnie dopasowana do wyświetlania dużych ilości informacji. Oba panele są wyposażone w jasne wyświetlacze TFT i ekrany dotykowe. Zapewnia to prostą oraz intuicyjną obsługę. Urządzenia Automation Panel mogą być instalowane w odległości do 40 m od komputera przemysłowego. Modułowe komponenty łącza dostępne są dla standardowego DVI, Short Distance Link (SDL) i Long Distance Link (LDL). 
Wszystkie komponenty łącza oraz wszystkie produkty Automation Panel obsługują USB. SDL (odległości przesyłu do 15 m) i LDL (do 40 m) używają pojedynczego kabla dla transmisji wszystkich informacji – od danych wyświetlanych, aż do informacji z ekranu dotykowego oraz USB. Aby jak najwygodniej podłączyć urządzenia peryferyjne po USB wszystkie urządzenia Automation Panel mają dwa złącza USB z tyłu oraz jedno złącze USB z przodu pod specjalną osłoną (ze stopniem ochrony IP65). B&R Automation PC może być butowany z rozproszonego złącza USB, co stanowi idealne rozwiązanie podczas uruchomienia i obsługi. Dla SDL i LDL możliwe jest także podłączenie dodatkowego panela do pierwszego Automation Panel, co zapewnia pracę wielowyświetlaczową dla większych maszyn i systemów.
Wytrzymałe aluminiowe fronty, stopień ochrony IP65 oraz neutralna konstrukcja umożliwiają stosowanie tych urządzeń w każdym środowisku. www.br-automation.com