Amerykański gigant produkujący okablowanie odkupuje niemiecki HAC

Amerykański Belden odkupuje niemiecką firmę Hirschmann Automation and Control (HAC) od HgCapital za sumę 260 mln USD gotówką plus obligacje wraz z obciążeniami socjalnymi warte dalsze 60 milionów. Transakcja ta pozwoli rozszerzyć obszar aktywności Beldena z okablowania na urządzenia do transmisji sygnału.

? Mając szeroką ofertę switchy na rynek przemysłowy, Hirschman jest również niekwestionowanym liderem w dziedzinie aplikacji dla przemysłowego Ethernetu ? mówi John Stroup, prezes Belden.

Hirschmann został założony w 1924 roku, a jego zeszłoroczna wartość sprzedaży wyniosła 250 mln USD. Zatrudnia on 750 pracowników w dwóch zakładach w Niemczech i trzech w Chinach. Zakres produkcji obejmuje: komponenty sieciowe dla Ethernetu i Ethernetu gigabitowego, interfejsy światłowodowe, złącza przemysłowe (do czujników, elektrozaworów, przetworników), systemy dla pomiarów obciążeń.

? Jest to ogromna szansa, by skorzystać z globalnegozasięgu Beldena i przyspieszyć wzrost dochodów HAC w Ameryce Północnej i Azji ? mówi Stroup. ? Na dłuższą metę spodziewamy się zintegrowania możliwości Hirschmanna i Beldena w dziedzinie produkcji i usług dla przemysłu.

Belden z roczną sprzedażą wartą 1,35 miliarda USD i przeszło 5 tysiącami personelu na całym świecie jest dostawcą produktów transmisji sygnału włącznie z kablami sieciowymi specjalnego przeznaczenia. Jego rynek obejmuje: kosmonautykę, bezpieczeństwo i rozrywkę, jak również inne gałęzie przemysłu.

John Stroup z Belden wskazuje na możliwość dokonania przez firmę Belden dalszych zakupów: ? Nie przestajemy poszukiwać okazji do wejścia na rynki rozwijające się, jak również poszerzenia oferty poza kable miedziane.

Więcej na temat rynku sieci automatyki i okablowania w raporcie na str. 38. 

Źródło: automatyka.pl