10 milionów sterowników PLC od Mistubishi Electric

  Mitsubishi Electric wyprodukowało 10-milionowe urządzenie z serii MELSEC FX. Sterowniki FX, wprowadzone do sprzedaży w 1981 roku, zrewolucjonizowały rynek PLC dzięki dostarczeniu w kompaktowym pakiecie takiej wydajności i elastyczności, jaką wcześniej mogły zapewnić wyłącznie większe systemy sterowania.
  Pojawiając się w sprzedaży prawie 30 lat temu, sterowniki FX odmieniły rynek PLC, na którym wcześniej przeważały systemy oparte na przekaźnikach, oferując funkcjonalność i elastyczność sterowania PLC w mniejszych i tańszych urządzeniach. Otwierając ten sektor, produkty FX stworzyły ryneksterowników nowej generacji, na którym ? dzięki nieustannym innowacjom – nadal zajmują one czołowe miejsce.
  Sterowniki FX pozyskały zarówno rynek producentów oryginalnego wyposażenia jak i użytkowników końcowych; można je wykorzystywać w wielu zastosowaniach, w których wcześniej automatyka nie była nawet brana pod uwagę. Pierwsze urządzenia FX oferowały głównie sterowanie cyfrowe, jednak szybko pojawiła się funkcjonalność analogowa ? wraz ze wzrostem zapotrzebowania rynkowego na większe możliwości sterowania i mniejsze rozmiary produktów.
  Ta ewolucja trwa od ponad 30 lat i jest głównym czynnikiem, który sprawia, że sterowniki serii MELSEC FX są dziś równie efektywne jak w czasach, gdy po raz pierwszy zaistniały na rynku. Obecnie trzecia generacja sterowników z rodziny FX3 to specyficzne centrum sterowania, oferujące (oprócz sterowania cyfrowego i analogowego do 384 I/O) moduły obsługujące najnowocześniejsze zastosowania, m.in. napędy, serwonapędy oraz szybkie pozycjonowanie, dzięki bardzo szybkiemu cyklowi wykonywania instrukcji: 0,065 mikrosekund.
  Rodzina sterowników FX3 sprawdza się również w scentralizowanych lub rozproszonych systemach sterowania, dzięki efektywnym opcjom komunikacyjnym, takim jak sieć CC-link fieldbus Mitsubishi, SSCNET III (Servo System Controller Network), Ethernet i wiele więcej.
  Co bardzo ważne, pomimo integracji z nową technologią trzeciej generacji, sterowniki MELSEC FX3 są wstecznie kompatybilne ze swoimi poprzednikami. Daje to przewagę handlową urządzeniom FX, ponieważ inwestycje klientów bezpieczne, a podwyższenie parametrów do nowego poziomu odbywa się minimalnym kosztem.