Zestaw edukacyjny KUKA

KUKA Roboter, numer jeden na europejskim rynku robotów przemysłowych, stworzył specjalną ofertę dla sektora edukacyjnego ? idea jest taka, by politechniki, uniwersytety czy szkoły miały dostęp do najnowszych technologii z dziedziny robotyki.

 

Trudno wyobrazić sobie dzisiejszy przemysł bez robotów. Obserwowany przez nas ciągły wzrost liczby robotów w przemyśle wymaga wykwalifikowanych pracowników posiadających przynajmniej podstawową wiedzę z zakresu robotyki.  Dlatego też KUKA zgodnie z hasłem ?Nauczanieprzez Robienie? stawia na praktyczne wprowadzenie w zagadnienia związane z robotyką już na wczesnym etapie w środowisku nieprodukcyjnym.

Celem naszych działań jest ciągłe budowanie i wzrost know-how dotyczącego robotów,  przełamywanie strachu przed nowymi, nieznanymi technologiami poprzez między innymi  zaznajomienie się przez studentów/uczniów z obsługą robotów a docelowo wytworzenie wręcz entuzjazmu w stosunku do robotyki.

Mając świadomość, że w wielu placówkach oświatowych robotyka totylko zagadnienia teoretyczne KUKA chce wspierać  nauczycieli / wykładowców dostarczając materiały dydaktyczne opracowane na podstawie naszych doświadczeń podczas szkoleń prowadzonych w ramach programu ?KUKA College?.

 

 

Zawartość Zestawu Edukacyjnego KUKA przeznaczonego do praktycznej nauki w szkołach, politechnikach i na uniwersytetach to:

   • Robot KR 6 R900 sixx AGILUS
   • Kontroler robota KR C4 compact oraz dotykowy SmartPAD
   • Oprogramowanie do symulacji KUKA.SIM Prolicencja serwerowa na 10 stanowisk.
   • Oprogramowanie KUKA.OfficeLitelicencja serwerowa na 10 stanowisk.
   • Zestaw szkoleniowy ?EDU? – materiały szkoleniowe.
   • Zestaw dedykowanych szkoleń dla nauczycieli i wykładowców.

 

 

Jesteśmy otwarci na Państwa propozycje – na życzenie, również w preferencyjnych cenach, dostarczymy oprogramowanie rozszerzające funkcje podstawowe takie jak KUKA.UserTech, KUKA.GripperTech, KUKA.CNC, KUKA.PLC mxA, KUKA.HMI, KUKA eXtendedMotion,  VisionTech, itd.

 

Korzyści Zestawu Edukacyjnego KUKA

Zestaw podstawowy składający się z robota i kontrolera.

 • Mały, kompaktowy, lekki (52 kg) robot jest programowany w taki sam sposób, jak wszystkie roboty przemysłowe KUKA (od 6 do 1300kg udźwigu).
 • Praktyczne nauczanie profesjonalnego i bezpiecznego korzystania z robota, jak również szkolenie z zakresu programowania.
 • Elastyczny zestaw dla realizacji indywidualnych ustawień. Peryferia (cela, narzędzia, itp.) mogą być dostosowywane przez użytkownika.
 • Na dalszym etapie rozbudowy możliwe są zindywidualizowane ustawienia dla testów laboratoryjnych.
 • Innowacyjny kontroler KR C4 compact zasilany jest napięciem 230V i cechuje się bardzo małym zapotrzebowaniem na energię.
 • Niskie koszty serwisowe – silniki i przekładnie nie wymagające wymiany smaru (smarowanie na cały okres eksploatacji).

KR AGILUS, dedykowany kontroler KR C4 compact oraz dotykowy smartPAD

 

Robot KR 6 R900 sixx (KR AGILUS)

Podstawowe dane

 

Oprogramowanie symulacyjne KUKA.SIM Pro i KUKA.OfficeLite – licencja serwerowa na 10 stanowisk

 • Oprogramowanie do symulacji 3D dla inżynierii, projektowania i kontroli kompletnych stanowisk zrobotyzowanych bezpośrednio na PC.
 • Programowanie stanowisk zrobotyzowanych offline. Odpowiednie szczególnie dla przyszłych wykwalifikowanych pracowników z zakresu inżynierii, projektowania i planowania.
 • Kombinacja narzędzia inżynierskiego i prawdziwego robota umożliwia edukację bliską rzeczywistości, począwszy od fazy projektowania zrobotyzowanych stanowisk do ich wykonywania i wprowadzania na produkcję.

 


KUKA.SIM Pro – to idealne narzędzie do opracowywania koncepcji systemu. Różne układy, koncepcje i zadania robotów można szybko i w prosty sposób zasymulować i porównać, korzystając z bogatej biblioteki rozwiązań, uwzględniającej oprócz robotów także chwytaki, przenośniki, ogrodzenia ochronne i wiele wiele innych elementów. W widoku 3D możliwe jest proste i przejrzyste rozpoznanie kolizji, testy osiągalności oraz wizualizacja ruchu robotów. Umożliwia ono również przedstawianie w czasie rzeczywistym przebiegu ruchu oraz ocenianie go pod kątem czasu taktu.

KUKA.OfficeLite – posiada te same cechy, co oprogramowanie systemowe KUKA, pracujące w układzie sterowania robota. Za jego pomocą można tworzyć i optymalizować offline na komputerze programy dla robotów KUKA. Gotowe programy można następnie przenieść z systemu programowania KUKA.OfficeLite do robota. Dzięki temu nowe programy robotów od razu są programami produkcyjnymi.

 

Materiały szkoleniowe KUKA.

 • Znormalizowane materiały dla nauczycieli opracowane na podstawie najwyższej jakości materiałów szkoleniowych ?KUKA College?.
 • Nauczyciele nie muszą tworzyć własnych materiałów, mogą korzystać ze sprawdzonych materiałów szkoleniowych KUKA.
 • Cyfrowa prezentacja dla nauczycieli i cyfrowe kopie dla studentów.

 

?KUKA College? prowadzi szkolenia dla nauczycieli.

Tylko dobrze przygotowani i wykształceni instruktorzy mogą przekazywać wiedzę skutecznie. Tak więc nauczyciele i instruktorzy będą szkoleni poprzez uczestnictwo w szkoleniach prowadzonych w college’u KUKA w polskim oddziale KUKA Roboter w Katowicach.

Zajęcia w KUKA College

Politechnika Warszawska, Politechnika Poznańska, Daimler AG i ponad setka innych zadowolonych użytkowników robota KR AGILUS w niecałe pół roku od premiery!Ty również dołącz do najlepszych!

 

Zestaw edukacyjny KUKA to korzyści dla studentów i wykładowców!

 

 

Jesteś zainteresowany zestawem edukacyjnym KUKA?

Skontaktuj się z nami:

 

Janusz Jakieła

KUKA Roboter CEE GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce

ul. Porcelanowa 10, 40-246 Katowice

Kom. 725 01 44 55

Tel. 327 30 32 14 w.104

JanuszJakiela@kuka-roboter.de

www.kukarobotics.pl