Yaskawa ? pierwszy oddział w Polsce!

  13 maja we Wrocławiu uroczyście otwarto pierwsze polskie biuro japońskiej firmy YASKAWA. Mieści się na terenie Wrocławskiego Parku Technologicznego.

  ? Dziękujemy YASKAWIE za przybycie do naszego Parku! ? powiedział Maciej Potocki, prezes zarządu WPT podczas otwarcia. Zyskał oto kolejny ważny element do przemysłowej, wysokotechnologicznej układanki, tworzonej od 1998 r. w stolicy Dolnego Śląska jako Wrocławski Park Technologiczny. Bardzo znaczący. Japońska firma YASKAWA, jeden z globalnych liderów branży robotów przemysłowych sterowników przemysłowych, serwonapędów oraz przemienników częstotliwości niskiego- i średniego napięcia, istnieje już od 1915 r. W Europie pojawiła się na dobre w roku 1970, a od wielu lat jest też obecna na polskim rynku. Działa na nim wspólnie z firmą VIPA Controls, zyskując sobie uznanie tak za jakość produktów, jak i obsługi.

  ? Wybór Wrocławia był dla nas bardzo korzystną opcją, przede wszystkim ze względu na obecną tu świetną infrastrukturę i połączenia autostradowe z całą Europą ? stwierdził podczas uroczystości otwarcia szef YASKAWA Europe Manfred Stern. ? Chcemy być bliżej polskich klientów i dynamicznie rozwijać sprzedaż na tym rynku.

  Manfred Stern został także prezesem YASKAWA Polska. Za prowadzenie firmowych spraw na miejscu będą odpowiedzialni Marek Bukieła (techniki napędowe), Artur Wojewoda (robotyka) i Mariusz Górecki (kwestie związane z VIPA Controls). ? Cieszę się, widząc tu tylu naszych klientów ? powiedział do zebranych Artur Wojewoda. ? Mam nadzieję, że będziemy dalej dobrze współpracować.

  Do tej pory w Polsce zainstalowano ok. osiemset robotów znajdujących się w ofercie japońskiej firmy. Plany sięgają znacznie dalej. Podczas spotkania z mediami kładziono nacisk nie tylko na zamierzenia związane z rozwojem przedsiębiorstwa, ale na to, że wrocławski oddział ma realizować własne cele, jako polska i europejska firma, nie zaś zwykła ?filia? japońskiego brandu.

  Na otwarciu, oprócz licznych branżowych gości firmy ? jej klientów, partnerów i dziennikarzy ? zjawili się także przedstawiciele świata polityki i kultury.
  ? Polska zna Japonię od strony sztuki czy sportu, ale na pewno przydałaby się większa obecność naszego kraju nad Wisłą w kwestiach technologicznych ? ocenił ambasador Japonii, Shigeo Matsutomi. ? Teraz do Wrocławia przybyła YASKAWA i to akurat w roku, w którym miasto świętuje bycie Europejską Stolicą Kultury. To dobry czas na otwarcie biura.

  Wszyscy zgromadzeni mieli okazję uczestniczyć w uroczystym przecięciu wstęgi, obejrzeć salę szkoleniowo-prezentacyjną, degustować japońskie potrawy oraz obejrzeć pokaz japońskich sztuk walki, przygotowany przez stowarzyszenie NAMI. Na koniec zaplanowano zwiedzanie wrocławskiego ogrodu japońskiego.


  Yaskawa Polska sp. z o.o