VI Targi Hydrauliki, Pneumatyki, Sterowania i Napędów

W dniach 19-21 października 2006 r. odbyły się już po raz VI Międzynarodowe Targi Hydrauliki, Pneumatyki, Sterowania i Napędów HPS. Tegoroczne targi zlokalizowane były w centrum Katowic w Hali SPODEK. W targach uczestniczyło 280 firm z 22 krajów.
Jest to jedna z niewielu imprez targowo-konferencyjnych w kraju o tak specjalistycznej tematyce. Targi HPS wymagają szczególnego klienta, którego najłatwiej znaleźć właśnie na śląskim rynku. Tutaj nadal funkcjonuje przemysł maszyn górniczych, stale rozwija się przemysł samochodowy, dobrze funkcjonuje przemysł budowlany. Ale targi HPS odwiedzają również specjaliści z przemysłu stoczniowego, rolniczego, spożywczego ? ponieważ hydraulikę siłową i pneumatykę spotkamy dosłownie w każdej gałęzi przemysłu. W tym roku wśród zwiedzających byli specjaliści z Włoch, Czech, Hiszpanii, Francji, Niemiec. Targi odwiedziło przeszło 4 tys. osób.
Tradycyjnie już patronat honorowy nad targami objął minister gospodarki oraz Korporacja Napędów i Sterowań Hydraulicznych i Pneumatycznych, a także po raz pierwszy Europejski Komitet Hydrauliki i Pneumatyki CETOP (The European Fluid Power Committee).
20 października targom towarzyszyło sympozjum ?CETOP ? szansą dla krajowego sektora hydrauliki i pneumatyki?, prowadzone przez specjalistów z Polski i Włoch.
W czasie trwania targów zorganizowany został konkurs na najlepszy produkt Targów HPS 2006. Medale Międzynarodowych Targów Katowickich przyznano następującym firmom:

  • PONAR-WADOWICE SA,
  • RECTUS Polska sp. z o.o. z Dębowca,
  • BOSCH REXROTH sp. z o.o. z Warszawy.

Wyróżnienie przyznano firmie Centrum Hydrauliki sp. z o.o. z Bytomia.
Międzynarodowe Targi Hydrauliki, Pneumatyki, Sterowania i Napędów odbywają się co dwa lata. Następne VII targi planowane są na październik 2008 r.