Ulepszyć doskonałe

Wybrane! Po raz 19. redaktorzy najbardziej znanego na świecie czasopisma o automatyce i sterowaniu wybrali najlepsze produkty na amerykańskim rynku.
W tym roku redaktorzy Control Engineering wyróżnili 45 produktów, z czego 27 dostępnych jest w Polsce. Czy u nas są one również tak popularne? Ocena należy do Państwa ? czekam na komentarze: ht@controlengpolska.com
Najpierw chciałabym krótko przedstawić, czego ? Szanowni Czytelnicy ? możecie spodziewać się na naszych łamach w czwartym (już!) roku wydawania magazynu.
Oprócz 10-ciu wydań oddamy w Państwa ręce dwa informatory: po raz pierwszy razem z niniejszym, lutowym numerem czasopisma ?Produkty dla automatyki przemysłowej?, a we wrześniu trzecią edycję ?Integratorzy systemów w automatyce?. Mam nadzieję, że obie pozycje sprawią, że proces wyboru produktu, bądź integratora będzie bardziej… zautomatyzowany.
Nie muszę przypominać, że w marcu odbędzie się Automaticon ? najważniejsze w Polsce targi dla automatyków. W związku z tą imprezą opublikujemy artykuły m.in. na temat: interfejsów HMI używanych w robotyce, serwosilników z magnesem stałym, w focusie znajdzie się przegląd polskiego rynku oprogramowania HMI.
We wrześniu ukażą się dwa raporty: ?Branża spożywcza, farmaceutyczna, kosmetyczna? i ?Automatyka w branży opakowań?. Jestem przekonana, że zainteresują onewszystkich tych, którzy odwiedzą nasze stoisko na Taropaku i Polagrze-Food.
W listopadzie zapraszam na kolejne, drugie targi PROTECH, podczas których odbędzie się pod naszym patronatem seminarium Robotech. Szczegółów na temat tego wydarzenia proszę szukać w kolejnych wydaniach CE Polska lub na stronie www.protech06.info
Zainteresowanych szczegółowym kalendarzem wydawniczym proszę o e-maile: chętnie podzielę się naszymi planami.
A co znajduje się w bieżącym wydaniu ? oprócz informacji o konkursie Produkt Roku? W dziale ?Opinia naukowca? pokusiliśmy się o ocenę polskiego rynku automatyki. Do takich podsumowań sprowokowała nas amerykańska redakcja, która przygotowuje specjalny dodatek na temat światowego rynku automatyki, a mianowicie o rynkach: polskim, rosyjskim, Ameryki Północnej oraz chińskim. Na łamach CE Polska raport naszych amerykańskich kolegów ukaże się na wiosnę.
Szczególnie zapraszam do lektury artykułu prof. Leszka Trybusa z Katedry Informatyki i Automatyki Politechniki Rzeszowskiej nt. funkcji stacji operatorskich i serwerów archiwizujących w systemach DCS, stosowanych w energetyce i przemyśle.
Tak? rozpoczyna się już czwarty rok naszej obecności w Polsce. Czwarty rok starań o to, by każdy z Państwa znalazł dla siebie jak najwięcej wartościowych oraz interesujących artykułów.

Hanna Tylicka, redaktor naczelnaht@controlengpolska.com