TURCK – UPROX+ ? rewolucja w świecie czujników indukcyjnych

Czujniki indukcyjne to jedne z najpopularniejszych urządzeń do bezstykowej detekcji. Jednak pomimo szerokiego zastosowania czujniki te mają pewne ograniczenia, które w znacznej mierze udało się zniwelować w nowym produkcie firmy TURCK ? czujnikach serii UPROX+.
W UPROX+ nie tylko poprawiono poszczególne osiągi, ale i zastosowano całkiem nowe podejście do konstrukcji czujnika indukcyjnego, co pozwoliło znacznie poprawić jego najważniejsze parametry. Seria UPROX+ charakteryzuje się w szczególności:

  • oferowanymi w standardzie znacznie zwiększonymi zakresami detekcji dla obudów poszczególnych typów (np. M12 ? maksymalnie 10 mm, M18 ? 15 mm, M30 ? 30 mm),
  • współczynnikiem korekcji równym 1, co oznacza jednakowy zakres detekcji dla każdego rodzaju metalu,
  • szerokim wyborem obudów, co zwiększa możliwości zastosowania czujników,
  • niezawodnością konstrukcji, potwierdzoną 5-letnią gwarancją,
  • zwiększoną odpornością na zewnętrzne pola elektromagnetyczne,
  • znacznie skuteczniejszym ekranowaniem ? w przypadku czujników ekranowanych umożliwia to montaż nie tylko powierzchniowy, ale również wbudowany (np. czujniki w obudowie cylindrycznej można montować o pół obrotu gwintu poniżej powierzchni montażowej), co w wielu aplikacjach zabezpiecza czujnik przed np. uszkodzeniami mechanicznymi.

Nowa seria UPROX+ to nowatorskie rozwiązanie, które nie tylko zwiększa możliwości zastosowania czujników indukcyjnych w nowych aplikacjach, ale również może być wykorzystane w obecnie eksploatowanych, znacznie je usprawniając. www.turck.pl